Vlada Srbije je dala saglasnost za dokument
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.Pravna služba Ministarstva spoljnih poslova povodom različitih komentara o Sporazumu SCG i NATO Dogovoreno je, tvrdi MSP, da koordinator izrade predloga za vođenje pregovora sa NATO i zaključenja sporazuma bude Ministarstvo odbrane SCG koje je završilo svu proceduru, sačinilo informaciju sa nacrtom sporazuma i dostavilo je MSP SCG, Savetu minist
BEOGRAD - Pravna služba Ministarstva spoljnih poslova SCG izdala je saopštenje povodom različitih komentara i objašnjenja nedavno potpisanog Sporazuma o... »
SPC: Makedonija mora da odustane od bezumnog čina
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.Sveti Sinod reagovao povodom presude suda u Bitolju ohridskom arhiepiskopu Jovanu Ministarstvo vera Vlade Srbije takođe je apelovalo na makedonsku vlast da poštuje i primeni demokratska načela u odnosima sa arhiepiskopijom U Crnoj Gori se ni juče nije stišala bura povodom nedavnog postavljanja crkvice na planini Rumiji iznad Bara
BEOGRAD - Sveti arhijerejski Sinod Srpske pravoslavne crkve izrazio je "ogorčenost i zapanjenost" povodom presude kojom je sud u Bitolju osudio ohridskog... »
Zatvor za paljenje Islamagine džamije
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.NIŠ - Opštinski sud u Nišu osudio je juče Davora Miljkovića, Dušana Mančića, Dragana Stefanovića, Ivicu Stankovića, Dragana Cvetkovića, Aleksandra Krstića i Milana Stanišića na po tri meseca zatvora, jer su 17. marta prošle godine zapalili Islamaginu džamiju. Zbog istog dela Petru Mišiću izrečena... »
Ubijao sam Srbe sa nepunih sedamnaest
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.Osječki policajac Krunoslav Fekir odbacio status zaštićenog svedoka Pucao sam u Čedomira Vučkovića, a bio prisutan i kad se Radoslavu Ratkoviću i Milutinu Kutliću pucalo u glavu, kaže svedok, dodajući da je mučio i ubijao po izričitom Glavaševom naređenju
ZAGREB - Policajac iz Osijeka Krunoslav Fekir prestao je da se skriva iza identiteta zaštićenog svedoka i javno priznao učešće u likvidacijama osječkih Srba u... »
Ribnikar: Bio sam smetnja vladajućoj koaliciji
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.BEOGRAD - Razrešeni generalni direktor preduzeća "Politika novine i magazini" Darko Ribnikar izjavio je juče da nije posebno iznenađen odlukom Upravnog odbora te medijske kuće jer je zaključio da su on i glavni i odgovorni urednik lista Politika Milan Mišić postali smetnja vladajućoj koaliciji,... »
Obdukcija pokazala da se "kobra" ubio
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.BOR - Obdukcija tela pripadnika "Kobri" iz obezbeđenja Borisa Tadića Dejana Panića (23) pokazala je da je on izvršio samoubistvo. Panić je prošle nedelje, oko podne, na izlasku iz Bora, prema selu Slatina, pronađen mrtav sa pištoljem CZ-9 i šaržerom. Metak je ispaljen u usta, a završio je iza... »
Kolonija naive
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.ZAJEČAR - Otvaranjem izložbe u Radul-begovom konaku pod nazivom "Fantastika u delima naivnih umetnika" u Zaječaru je u ponedeljak počela 17. kolonija naivnih umetnika, koja od ove godine prvi put ima međunarodni karakter. U koloniji, koja se zatvara 30. jula, učestvovaće 17 naivaca, od kojih pet iz... »
Obeleženo 200 godina od obnove manastira Vujan
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.ČAČAK - U manastiru Svetog arhangela Mihaila, na planini Vujan kod Čačka, juče je služenjem svete arhijerejske liturgije obeleženo 200 godina obnove ovog manastira. Svetu arhijerejsku liturgiju služio je episkop žički Hrizostom, posle čega je priređen kulturno-umetnički program. U manastiru Vujan i... »
Srpska malina na Menhetnu
Glas javnosti sreda, 27. jul 2005.Firme iz Srbije izlagale proizvode na njujorškom sajmu "Fensi fud"
BEOGRAD - Srpska preduzeća, koja su od 10. do 12 jula predstavljala srpsku prehrambenu industriju u NJujorku na sajmu "Fensi fud", vratila su se sa ugovorima vrednim desetine hiljada dolara, ali i mnogobrojnim kontaktima koji će... »
©2013 Netmark d.o.o.
