Dorćolska marina pred zatvaranjem
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Vlasnici čamaca i brodića ukotvljenih na Dorćolu u marini "Stara centrala" danas bi trebalo da svoja plovila "parkiraju" na nekom drugom mestu. Prema odluci Direkcije za gradsko građevinsko zemljište i izgradnju Beograda, dorćolska marina predviđena je za izgradnju poslovno-stambenog prostora i... »
Ne prodajemo deci alkohol!
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Jedino što sam mogao da uradim je da zaključam školsku kapiju koja izlazi na ulicu gde se nalazi kafana - kaže direktor škole. Kafana ispred Osnovne škole "Petar Kočić" uzrok razmirica. Na samom ulazu u dvorište Osnovne škole "Petar Kočić" u Zemunu nalazi se kafana koja "bode oči" kako rukovodstvu... »
Više liči na šupu nego na kuću
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.U Beogradu 100.000 ljudi živi u tuđim stanovima. Izdaje se sve i svašta, a naplaćuje puna cena. Najniža je 150 evra - za garsonjeru. Kaže se da podstanar živi u tuđem stanu, spava u tuđem krevetu, jede iz tuđih tanjira, živi tuđe uspomene. Moglo bi se reći da podstanar živi tuđi život. Prema... »
Povezuju ih trole i nežnost
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Na Dan ljubavi reporteri Glasa u poseti Valentini Milanov. Valentina Milanov nosi ime koje je sinonim za magičnu reč ljubav. Bar svakog 14. februara. Valentinu Milanov, dvadesettrogodišnju kontrolorku u pogonu GSP-a na Dorćolu zatekli smo na radnom mestu. Uz čestitke za današnji praznik poklonismo... »
Prete praznim radijatorima
Večernje novosti utorak, 14. februar 2006.ČUDNE preteće, važne i nevažne, kulturne i nekulturne pozive kojima građani prijavljuju postojeće ili nepostojeće kvarove, svakodnevno primaju dispečeri "Beogradskih elektrana". Javljaju se razne "uticajne žene" i lažni policajci, ali i građani kojima, recimo curi bojler. Drznuli su se da "uvrede"... »
GSP sutra vozi po nedeljnom režimu
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Većina beogradskih preduzeća radiće sutra po izmenjenom režimu. Za potrebe sugrađana 24 časa biće otvorene četiri dežurne apoteke Apotekarske ustanove "Beograd", a to su "Sveti Sava", "1. maj", "Zemun" u Zemunu i "Gornji grad" u Lazarevcu. U vremenu od 7 do 19 sati dežuraće i apoteke "Bogdan... »
Slanina sapunjara kao lek
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Za ove hladne zimske dane najbolja je slanina sapunjara, četri prsta debela. Nije to samo hrana nego i lek - govorili su juče Kačarevci prolaznicima u Knez Mihailovoj najavljujući 19. svetsku slaninijadu od 16. do 19. februara. U najmasnijem selu na svetu, kako u šali zovu Kačarevo, mestu nadomak... »
Kec iz higijene
Večernje novosti utorak, 14. februar 2006.SANITARNI inspektori za prvih šest meseci prošle godine obišli su 245 škola u Beogradu, i napisali čak 200 prijava zbog neurednosti. "Crne tačke" obrazovnih ustanova su toaleti, jer neki ne ispunjavaju ni osnovne higijenske uslove. Naime, u mnogim školama još postoje čučavci, koji nisu menjani od... »
Humanitarno veče za decu obolelu od raka Udruženje "Uvek sa decom" u saradnji sa Ruskim domom organizuje danas u 19 sati u Ruskom domu nauke i kulture humanitarno veče za decu obolelu od raka. U programu učestvuju - Pavle Minčić sa delom iz predstav
Glas javnosti utorak, 14. februar 2006.Udruženje "Uvek sa decom" u saradnji sa Ruskim domom organizuje danas u 19 sati u Ruskom domu nauke i kulture humanitarno veče za decu obolelu od raka. U programu učestvuju - Pavle Minčić sa delom iz predstave "Olovka piše srcem", teatar "Ežen", Miona Stojanović, Nevena Sarić, Sonja Goranović, Ivan... »
Uz minđušu i zaraza
Večernje novosti utorak, 14. februar 2006.SISTEMATSKI pregled u jednoj srednjoj školi na Zvezdari pokazao je da, od 517 pregledanih đaka, 11 ima tetovažu, 56 bodi pirsing, a četvoro i "tatu" i minđuše na telu. Čak 13 odsto ove dece uz novi imidž "zaradilo" je i manji ili veći zdravstveni problem. Sa nakitom ili crtežom, na kožu obično... »
©2013 Netmark d.o.o.