Arhiva vesti » utorak 24. jul 2007
Srbija još gori, stižu Rusi u pomoć
Glas javnosti utorak, 24. jul 2007.Vatrogasci, Vojska i lokalno stanovništvo i juče se borili s požarima širom zemlje Vatra je buktala oko Bora, Pirota, Leskovca, na Staroj planini, nacionalnom parku "Šar-planina"... Ministar Dragin pozvao u pomoć i Unmik. Nemar i nepažnja uglavnom uzroci, biće i krivičnih prijava
Vatrena stihija i juče je harala Srbijom, a vrlo kritično je bilo iznad sela Brestovac u borskoj opštini i na području Vidiča, u blizini Pirota. Taman ugase... »
V.D. RADOVANOVIĆ
Kurir utorak, 24. jul 2007.Umesto Slobodana Jankovića, Vrhovni savet pravosuđa za novog vršioca dužnosti republičkog tužioca postavio dosadašnjeg specijalnog tužioca
BEOGRAD - Slobodan Radovanović, dosadašnji specijalni tužilac za organizovani kriminal, najverovatnije će biti imenovan za vršioca dužnosti republičkog tužioca umesto Slobodana Jankovića, kome je Skupština Srbije juče... »
NOVI PREGOVORI O KOSOVU
Kurir utorak, 24. jul 2007.Savet EU odredio Havijera Solanu da imenuje novog posrednika
BRISEL - Visoki predstavnik Evropske unije Havijer Solana saopštio je juče u Briselu da novi pregovori Beograda i Prištine o statusu Kosova neće biti vremenski neograničeni i da će u avgustu početi diplomatsko posredovanje "trojke" EU, SAD i Rusije "za približavanje... »
Erdogan najavio oštar obračun s kurdskim separatistima
Danas utorak, 24. jul 2007.Posle ubedljive pobede vladajuće stranke na izborima u Turskoj
Ankara - Turska državna medijska agencija prenela je vest da je na parlamentarnim izborima koji su održani u nedelju ubedljivu pobedu odnela stranka Pravde i razvoja, s premijerom Redžepom Tajipom Erdoganom na čelu. Prema prvim... »
Četvrta runda za Kosmet
Dnevnik utorak, 24. jul 2007.PRED POSLANICIMA NOVA REZOLUCIJA O KiM
PRED POSLANICIMA NOVA REZOLUCIJA O KiM Skupština Srbije trebalo bi danas da usvoji novu rezoluciju o Kosovu i Metohiji, čiji tekst je predložila Vlada Srbije. Pred narodnim poslanicima će se, osim četvrte rezolucije, naći i izveštaj državnog pregovaračkog tima o... »
Članovi sindikata policije traže prijem kod Koštunice
Blic utorak, 24. jul 2007.Oko 400 članova Nezavisnog sindikata policije, koji su zbog lošeg materijalnog položaja i neostvarivanja svojih prava od danas u štrajku, okupili su se ispred zgrade Vlade Srbije, zahtevajući da ih primi premijer Vojislav Koštunica ili potpredsednik vlade Božidar Đelić. Delegacija tog sindikata... »
Juriš na Inter!
Večernje novosti utorak, 24. jul 2007.PARTIZAN napada Inter iz Milana! Za šampiona Italije biće to možda prijateljski meč, ali za crno-bele duel sa "neroazurima" u nedelju u Bolcanu (20.45 - RAI 2) je više od igre, jedinstvena prilika da odmere snage sa jednim od najjačih timova sveta. A, "parni valjak" najavljuje igru na pobedu! Ne... »
Skupština raspravlja o Kosovu
B92 utorak, 24. jul 2007.Beograd -- Skupština raspravlja o izveštaju državnog pregovaračkog tima i predlogu rezolucije o Kosovu, govorili predsednik i premijer.
Predsednik Boris Tadić i premijer Vojislav Koštunica, kao i ministar za Kosovo Slobodan Samardžić, obrazlagali su izveštaj i predlog, navodeći da je to potvrda politike Srbije prema Kosovu. Podršku tekstu rezolucije najavile su... »
Bugarske medicinske sestre doputovale u Sofiju
Press utorak, 24. jul 2007.Medicinske sestre i lekar, osuđeni u Libiji na doživotni zatvor, a koji su rano jutros oslobođeni, stigli su na aerodrom u Sofiju, javile su svetske agencije
Vidno umorne, na aerodromu su ih sačekali članovi porodica koji ih tu očekujuju još od sinoć. Pet medicinskih sestara i jedan lekar doputovali su u Sofiju u pratnji supruge francuskog predsednika Sesilije Sarkozi i evopskog... »
Radovanović v.d. republičkog tužioca Miljko Radisavljević novi specijalni tužilac
RTS utorak, 24. jul 2007.Na funkciju v.d. republičkog javnog tužioca imenovan je dosadašnji specijalni tužilac za borbu protiv organizovanog kriminala Slobodan Radovanović, koji je za novog specijalanog tužioca postavio dosadašnjeg zamenika Okružnog tužioca iz Kruševca Miljka Radisavljevića. Portparol specijalnog... »
Ljajić: Oko 90 odsto poslodavaca poštuje preporuku
Press utorak, 24. jul 2007.Ministar za rad i socijalnu politiku Srbije Rasim Ljajić izjavio je danas da se oko 90 odsto poslodavaca pridržava preporuke da zbog visokih temperatura rad na otvorenom bude obustavljen između 11 i 16 časova
Ljajić je prilikom današnjeg obilaska jednog od pogona beogradskog Javnog komunalnog predužeća "Gradska čistoća" podsetio da je reč o preporuci Ministarstva za rad i socijalnu politiku, a ne o zabrani rada, pošto za to ne postoje... »
Kontakt grupa na ekspertskom nivou
Glas javnosti utorak, 24. jul 2007.BEOGRAD - Kontakt grupa sastaće se u sredu u Beču, kako bi razmotrila dalje korake u procesu rešavanja budućeg statusa Kosova i Metohije, kao i format novih 120 dana pregovora Beograda i Prištine, ali od tog sastanka, kako je saznala agencija Tanjug, ne treba očekivati konkretne odluke ili... »
Libija: Oslobođeni medicinari
B92 utorak, 24. jul 2007.Sofija, Tripoli, Brisel, Pariz -- Bugarske medicinske sestre i lekar stigli u Sofiju pošto ih je jutros vlada u Tripoliju oslobodila služenja kazne.
Medicinski radnici doputovali su u Sofiju gde su ih pored članova porodice dočekali predsednik Georgij Parvanov, premijer Sergej Stanišev i ministar inostranih poslova Ivailo Kalfin. Parvanov je saopštio da je pomilovao pet... »
Šta je razlog za novi tender
B92 utorak, 24. jul 2007.Beograd -- Stručna javnost smatra da Vlada mora da obrazloži odluku o raspisivanju novog tendera za RTB Bor.
Iako je vlada još 5. jula tražila mišljenje Sekretarijata za zakonodavstvo o privatizaciji RTB-a, odluka je doneta tek juče. Ta odluka je doneta pošto je ruski biznismen Oleg Deripaska posetio premijera Srbije Vojislava... »
Temperaturni maksimum
Pink utorak, 24. jul 2007.Najtoplije u Zaječaru - 45 stepeni
Prema podacima Republičkog hidormeteorološkog zavoda danas je u Beogradu izmerena temperatura od 43 stepena Celzijusa, što za Beograd predstavlja najvišu temperaturu od koda postoje merenja. Apsolutni maksimum temperature vazduha u Beogradu prethodno je zabeležen 4.... »
©2013 Netmark d.o.o.







