Arhiva vesti » utorak 23. oktobar 2007
Osveta birokrate
Glas javnosti utorak, 23. oktobar 2007.Lajčak bi morao doneti ove odluke i da je policijska reforma prihvaćena, i one nisu protiv interesa bilo kojeg naroda ili entiteta i njihov cilj je da se obezbedi pravilno funkcionisanje državnih institucija, rekao je američki ambasador u BiH Čarls Ingliš
BANJALUKA - Ambasador SAD u BiH Čarls Ingliš izjavio je da će, ukoliko se političari iz RS povuku iz institucija BiH, biti ozbiljnih poteškoća u funkcionisanju državnih institucija i da će u tom slučaju provođenje Dejtonskog... »
Jeremić: Pregovori u presudnoj fazi
Glas javnosti utorak, 23. oktobar 2007.Ton je sada ozbiljan, razgovara se o implikacijama na pregovarački proces ukoliko se uspe ili se ne dođe do minimalne saglasnosti ne samo oko 14 tačaka nego i dalje, poručio naš šef diplomatije. Umesto parola o nezavisnosti i autonomiji prešli smo na preg
BEOGRAD - Na trećoj rundi direktnih pregovora delegacije Srbije i privremenih pokrajinskih vlasti, juče u Beču, dominirale su dve teme - status Kosova i Metohije i 14 tačaka koje je trojka predložila prošle nedelje u Briselu.... »
Milijaš: Fudbaleri Bajerna jesu jaki, ali nisu vanzemaljci
24 Sata utorak, 23. oktobar 2007.Gužva pred „Marakanom” jasan je znak da će Beograd, u četvrtak uveče (21.15) prodrmati fudbalski zemljotres. „Krivci” su igrači Crvene zvezde i Bajerna, koji će se „sudariti” u derbiju prvog kola F grupe Lige UEFA kupa. „Kaznena ekspedicija" iz Bavarske ne zna za poraz u novoj sezoni, ali Riberi, Toni i Klose ne plaše srpskog šampiona...
MOTIV - "Kaznena ekspedicija" iz Bavarske ne zna za poraz u novoj sezoni, ali Riberi, Toni i Klose ne plaše srpskog šampiona. - Utakmica s Bajernom dogodi vam... »
Život naš obični, najlepša priča
Dnevnik utorak, 23. oktobar 2007.SRPSKO-ITALIJANSKI TANDEM PISACA OTVORIO SAJAM KNJIGA Književnik, najbolji živi srpski dramski pisac Dušan Kovačević otvorio je večeras beogradski Sajam knjiga, poručivši da ga otvara s “dvojakim osećanjem. “Sajam otvaram sa dvojakim osećanjem: osećanjem dubokog poštovanja prema piscima koje sam... »
MANDIĆ USKORO U SRBIJI
Kurir utorak, 23. oktobar 2007.Gradski menadžer Bačke Palanke, uhapšen u Moskvi na osnovu Interpolove poternice, neće biti izručen Hrvatskoj, koja ga traži zbog navodnih ratnih zločina
BEOGRAD - Milan Mandić, gradski menadžer Bačke Palanke i funkcioner SRS, koji je u subotu uveče uhapšen na moskovskom aerodromu „Šermetjevo“ na osnovu poternice Interpola, neće biti izručen Hrvatskoj, saznaje Kurir. Njegovo... »
Dulić: Raspisivanje izbora do kraja godine ili izmena Ustavnog zakona
RTS utorak, 23. oktobar 2007.Predsednik Skupštine Srbije Oliver Dulić apelovao je na sve političke partije da se dogovore oko raspisivanja lokalnih izbora ili da ga, u suprotnom, puste da poštuje eksplicitnu normu iz Ustavnog zakona i raspiše ih do 31. decembra. Dulić je novinarima u Skupštini Srbije rekao da je nastala... »
Oslabljena Barselona u Glazgovu
Politika utorak, 23. oktobar 2007.Ponovo zakasnio na trening: golman Sportinga Vladimir Stojković
Iako je jedva ušao u Ligu šampiona, Rendžers je pokazao da mu je tu mesto, jer posle dva kola ima dve pobede (protiv Štutgarta 2:1, i 3:0 U Lionu). Večeras škotskog viceprvaka čeka najteži protivnik, jer mu u goste dolazi... »
Sudije i sudije
Danas utorak, 23. oktobar 2007.Mit i NALIČJE
Vrhovni sud Srbije odbio je prošle nedelje kao neosnovane žalbe suspendovanog predsednika Trgovinskog suda u Beogradu Gorana Kljajevića i biznismena Sekule Pjevčevića, optuženih u aferi "stečajna mafija", na odluku Okružnog suda o njihovom zadržavanju u pritvoru.... »
Profit Sojaproteina 800 mil. dinara
B92 utorak, 23. oktobar 2007.Beograd -- Neoporezovana dobit Sojaproteina dostigla je za devet meseci zaključno sa septembrom 800,8 miliona dinara.
To znači da je zabeležen rast u poređenju sa 715,4 miliona za celu prošlu godinu, objavilo je to bečejsko akcionarsko društvo na Beogradskoj berzi. Neto dobit proizvođača sirovih ulja i masti je zaključno sa septembrom dostigla... »
ANTISRPSKI USTAV
Kurir utorak, 23. oktobar 2007.Skupština Crne Gore proglasila nov ustav bez prisustva predstavnika opozicionih prosrpskih stranaka
BEOGRAD - Skupština Crne Gore sinoć je zvanično i svečano proglasila nov crnogorski ustav. Sednici, kao što su i najavili, nisu prisustvovali poslanici najvećih opozicionih partija, izuzev Pokreta za promjene Nebojše Medojevića.... »
Zlatni muflon za direktora „Srbijašuma“
Glas javnosti utorak, 23. oktobar 2007.Nekada najbogatije lovište u bivšoj Jugoslaviji prvo je opustošeno pomorom, a zatim i nekontrolisanim odstrelom više stotina grla plemenite divljači. Od 30 lovočuvara u lovištima Negotinske Krajine ostala su samo trojica da bi lovački mafijaši mogli da ra
U lovištima Negotinske Krajine „Deli Jovan“, „Vratna“, „Miroč“, „Alija“ i „Štrbac“, po popisu divljači od 31. marta 2000. godine, bilo je oko 1.250 grla muflona, jelena lopatara, karpatskog jelena, divljih svinja, srneće i ostale... »
Švercerske igre
Glas javnosti utorak, 23. oktobar 2007.Bivši direktor Fabrike duvana (DIN) Smiljko Kostić nekadašnjeg inspektora Georgija Zarkova, čelnika tajne policijske akcije „Klasik“, u junu 2002. godine, u feljtonu našeg lista, označio je kao čoveka koji je prećutao noćna švercerska sletanja aviona Mark
NIŠ - U sudskom procesu protiv bivšeg načelnika niškog SUP Radisava Gvozdenovića, Siniše Stojičića Sikija, brata ubijenog visokog funkcionera srpske policije Radovana Stojičića Badže, i još nekoliko osumnjičenih za pripadnost... »
Zajednički računi Dafine i Tuđmana
Glas javnosti utorak, 23. oktobar 2007.Prema jednom dokumentu, penzionisani general Vladimir Zagorac, Tuđman i Dafinin muž Dragomir Milanović imali su u Beču zajednički tajni račun na koji je Milanović uplatio 300 miliona dolara, dok je na istom računu u Klagenfurtu bilo 580 miliona dolara
ZAGREB - Dokumenti koje je hrvatska policija našla kod Suzane Bunjevac di Mauro, osumnjičene za ometanje istrage protiv penzionisanog generala Vladimira Zagorca, svedoče o povezanosti Zagorca, bivšeg predsednika Hrvatske Franje... »
PREGOVORI UŠLI U PRESUDNU FAZU
Večernje novosti utorak, 23. oktobar 2007.Ovaj ponedeljak bio je težak, i u njemu se "lomio" proces pregovora o budućem statusu Kosova i Metohije. Osnovno pitanje koje smo postavili je da li smo još u procesu koji je definisan Rezolucijom 1244. Za to smo imali razumevanje "trojke" - izjavio je za "Novosti" ministar spoljnih poslova Vuk... »
Priča o breskvi i devojčici
Politika utorak, 23. oktobar 2007.Jelica Vučinić u predstavi
"Nekada će neki drugi ljudi umesto tebe da donose odluke, takav je život. Ti treba da se potrudiš da ti i sreća i patnja pomažu da odrasteš", reči su koje dramska umetnica Jelica Vučinić izdvaja u komadu "Lek od breskvinog lišća" u kojem tumači naslovni lik. Premijerom... »
Arhiva » Kategorije » 23.10.2007
©2013 Netmark d.o.o.












