Arhiva vesti » ponedeljak 28. januar 2008

Za dva sata besplatne akcije upisalo više od 9.000 ljudi

24 Sata ponedeljak, 28. januar 2008.  
U prva dva sata prijavljivanja za besplatne akcije javnih preduzeća u Srbiji se upisalo više od 9.000 građana, kazali su danas u PTT Srbije.
AKCIJE Izvršni direktor za poštanski saobraćaj PTT Srbije Vladeta Petrović kazao je da je u poštama do 9.00 akcije upisalo 9.195 građana, a otvoreno je i 4.492 nova tekuća računa. Najviše prijavljenih je u centralnom delu... »

TITULA ZA ZIKIJA!

Kurir ponedeljak, 28. januar 2008.  
Nenad Zimonjić i Tjantjan Sun osvojili Australijen open u konkurenciji mešovitih dublova, pošto su u finalu savladali par Mirza - Baputi
Srpski teniser Nenad Zimonjić osvojio je titulu u Melburnu! On i Kineskinja Tjantjan Sun osvojili su titulu prvaka Otvorenog prvenstva Australije u mešovitom dublu, pošto su u nedelju ujutru savladali indijski par Sanija Mirza -... »

Jočić ne oseća noge, u lečenju pomažu eksperti iz Rusije

24 Sata ponedeljak, 28. januar 2008.  
Tim specijalista iz moskovske klinike „Burdenko”, predvođen neurohirurgom Aleksandrom Potapovim, doputovao je juče u Beograd i odmah se uputio na ortopedsku kliniku „Banjica”, gde je pregledao Dragana Jočića, ministra policije, teško povređenog u petak no Do nesreće je došlo kada je službeni „mercedes ML 500“ udario na autoputu u psa ...
PRŠLJEN - Jočićevo stanje je juče bilo stabilno. U nesreći mu je teško povređen peti vratni pršljen, a polomljeni su mu i karlica, ključna kost i... »

Glas Nikoliću ide Šešelju

Danas ponedeljak, 28. januar 2008.  
Boris Tadić, predsednički kandidat Demokratske stranke
Beograd - Građani Srbije moraju biti svesni da svaki glas za predsedničkog kandidata Tomislava Nikolića predstavlja glas za Vojislava Šešelja i njegovu politiku sukoba, mržnje, sankcija i izolacije - rekao je predsednik Srbije Boris Tadić u intervjuu Beti. Tadić je... »

Daleko od potpisa

Večernje novosti ponedeljak, 28. januar 2008.  
SPORAZUM o stabilizaciji i pridruživanju sa Srbijom, definitivno u ponedeljak neće biti potpisan. Iako je 28. januar mesecima figurirao kao datum potpisivanja ovog dokumenta, protivljenje Holandije je presudilo, pa je potpis odložen na nedoređeno vreme. - Najviše što se može očekivati od današnjeg... »

Malo verovatno da će Sporazum danas biti potpisan

Danas ponedeljak, 28. januar 2008.  
Ministri Evropske unije pregovaraju o sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa Srbijom
Nastavak sa 1. strane Beograd - Savetnik Božidara Đelića, potpredsednika Vlade za evropske integracije Vladimir Todorić na pitanje našeg lista da li postoji mogućnost odlaganja potpisivanja SSP kaže da ukoliko se on ne potpiše... »

Mitropolit Amfilohije predstavlja SPC na sahrani

Press ponedeljak, 28. januar 2008.  
Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije (Radović) predstavljaće Srpsku pravoslavnu crkvu (SPC) na sahrani poglavara Pravoslavne crkve Grčke Hristodulosa (69), navedeno je u saopštenju postavljenom na sajt SPC.
Sveti i svešteni Sinod Grčke pravoslavne crkve na današnjem zasedanju koje je najavljeno za 13.00 časova odrediće termin sahrane arhiepiskopa Hristodulosa, dodaje se u saopštenju SPC. Arhiepiskop je preminuo jutros u pet sati od... »

SLAVA PROSVETITELJA

Kurir ponedeljak, 28. januar 2008.  
Svečanim crkvenim obredom, sečenjem slavskog kolača i priredbama u skoro svim školama u Srbiji, proslavljen praznik svetog Save
Ispred Hrama svetog Save na Vračaru bilo je praznično od ranog jutra. Blagoslovom patrijarha Pavla, Svetu arhijerejsku liturgiju služio je episkop Atanasije Rakita, a liturgiji i lomljenju slavskog kolača prisustvovali su... »

Đukanović: Crna Gora neće odmah priznati Kosovo

Blic ponedeljak, 28. januar 2008.  
Predsednik crnogorske vladajuće Demokratske partije socijalista Milo Đukanović demantovao je tvrdnje nekih medija u Srbiji da će Crna Gora priznati nezavisnost Kosova odmah pošto to učini Evropska unija. "Crnoj Gori ne pripada mesto barjaktara u priznavanju nezavisnosti Kosova", preneli su izjavu... »

Danas početak suđenja za otmicu Miškovića

Blic ponedeljak, 28. januar 2008.  
Pred sudskim većem Četvrtog opštinskog suda u Beogradu danas će početi ponovljeno suđenje članovima zemunskog klana optuženim za otmicu predsednika kompanije Delta Miroslava Miškovića i još dve otmice i iznudu. Na optuženičkoj klupi sedeće Aleksandar Simović, Dušan Krsmanović, Nenad Opačić i Nikola... »

Novi trijumf Obame

Politika ponedeljak, 28. januar 2008.  
Duplo više glasova, u Južnoj Karolini, od Hilari Klinton, čijem je porazu doprineo i kontraproduktivni angažman njenog muža Bila…
Od našeg stalnog dopisnika Vašington, 27. januara – Sloganima "Dosta nam je postojećeg kursa u Vašingtonu”, "Americi su potrebne bitne promene” i "Za budućnost protiv prošlosti”, ilinoiski senator Barak... »

Poziv na borbu protiv ksenofobije

Danas ponedeljak, 28. januar 2008.  
Na mestu nekadašnjeg logora na Autokomandi obeležen Međunarodni dan sećanja na žrtve holokausta
Beograd - Komemoracijom i polaganjem venaca na Autokomandi, mestu na kojem se tokom Drugog svetskog rata nalazio sabirni logor "Topovske šupe" juče je obeležen Međunarodni dan sećanja na žrtve holokausta. Boris Tadić, predsednik... »

Građani biraju između mog i Šešeljevog puta

Blic ponedeljak, 28. januar 2008.  
Boris Tadić za „Blic“
- Demokratska vlast u Srbiji od 2000. godine vodi doslednu nacionalnu politiku. I premijer i ja zalažemo se za čvrstu odbranu državnih i nacionalnih interesa. Svim silama borimo se za očuvanje suvereniteta i integriteta naše zemlje, a u isto vreme ulažemo veliki napor... »

Krv i krhotine svuda po putu

Glas javnosti ponedeljak, 28. januar 2008.  
U ministrovom levom džepu pronašao sam mobilni. Upitao sam ga: „Koga od vaših saradnika da pozovem u pomoć?“. NJegov odgovor je bio: „Pozovite šefa policije Veljovića“. Pokušao sam, ali je Veljovićev telefon bio nedostupan. Tada mi je Jočić savetovao da p
BEOGRAD - LJudima često slučaj, poput crne mačke, „pređe put“. Čak i ministrima. Ali, ponekad im baš slučaj pomogne da spasu glavu. To se, prema svemu sudeći, dogodilo srpskom ministru policije Draganu Jočiću. NJegov slučajni... »

ATP: Đoković stiže Nadala

B92 ponedeljak, 28. januar 2008.  
B92: Obradović: Novak uskoro broj 1
Fantastični rezultati srpskih tenisera na Otvorenom prvnstvu Australije dobili su potvrdu na najnovijim listama najboljih svetskih tenisera. Nakon Đokovićevog trijumfa u Melburnu, bitka za prvo mesto na ATP listi je potpuno otvorena. Novak je u Australiji osvojio oko 1000 ATP bodova, i značajno se približio drugoplasiranom Rafaelu Nadalu.
Đoković ostaje na poziciji broj 3, ali je zaostatak u odnosu na Nadala sada oko 800 bodova, dok je u odnosu na vodećeg Rodžera Federera, Đoković skoro prepolovio zaostatak. Sa druge strane, prednost najboljeg srpskog tenisera nad... »

Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.