Vesti » Glas javnosti 03.03.2008

Srbi ujedinili hrvatske grupe

Glas javnosti ponedeljak, 3. mart 2008.
Navijačke grupe iz Hrvatske okupile su se juče u Vukovaru, gde je oko tri hiljade prisutnih istaklo protest povodom napada na internat u naselju Borovo, koji se dogodio 14. februara. Tada su kamenicama razbijeni prozori, a akteri incidenta na sebi su imali kapuljače i šalove jednog kluba iz Srbije. Tokom kamenovanja vređali su Hrvatsku, Tuđmana i uzvikivali ,,Ovo je Srbija!’’, javili su hrvatski mediji.

Na skupu u Vukovaru našle su se gotovo sve navijačke grupe iz zemlje našeg zapadnog suseda: Bed blu bojsi, Torcida, Armada, Funćuti, Demoni, Tornado... Dogovor je bio da se ne ističu klupska i partijska obeležje, ipak, kod nekolicine primetni su bili ustaški šalovi, a došlo je i do manjeg sukoba s policijom. Prisutan je bio veliki broj pripadnika organa javnog reda i mira, koji su aktere fotografisali i snimali kamerama.

Kada su svi pristigli, navijači su se uputili ka spomeniku krstu, uzvikujući „Ajmo ustaše’’, „Ubij, ubij Srbina’’, „Hrvatska, nezavisna država’’, „Oj Hrvatsko mati, Srbe ćemo klati’’... Kod spomenika je položen venac, a usledio je odlazak na Gradsko groblje, gde je Petar Janjić, koji važi za legendarnog branitelja Vukovara, održao govor.

Autor:

G. J.

Preuzeto sa sajta glas-javnosti.co.yu »

Povezane vesti

Hrvatski navijači u pohodu na Vukovar /video/
Blic ponedeljak, 3. mart 2008.
Hrvatske navijačke grupe mitingovale u Vukovaru
24 Sata ponedeljak, 3. mart 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
04.03.2008 15:04
suzana
Ujedinite se narode Balkana, ostavite mrznju vise. Vidite se da imate slicnosti ko da Vas je jedna majka rodila. Volite se, ostavite politicare
Pošaljite vaš komentar »
Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi