Vesti » RTV 10.03.2008

Koštunica: Novi putevi za pregovore celovite Srbije i EU

RTV ponedeljak, 10. mart 2008.
BEOGRAD – Povodom stavova koje su izneli ministri EU, najbolji odgovor građana Srbije na predstojećim izborima bio bi potvrda politike da će Srbija u svojoj celovitosti sa Kosmetom nastaviti evropske integracije, istakao je predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica, u izjavi dostavljenoj Tanjugu.

U tom slučaju nova Vlada Srbije bi sa punim legitimitetom započela pregovore sa EU o načinu da Srbija sa svojom pokrajinom Kosmetom nastavi proces pridruživanja.

Nova Vlada Srbije treba na izborima da dobije jasan mandat da Srbija u svojim priznatim međunarodnim granicama mora da bude partner EU, i to nije politika samoizolacije, već odgovorna, državotvorna politika koja jedina ima budućnost, izjavio je premijer.

Moramo sami sebe poštovati i mora sama Srbija da poštuje svoj suverenitet i teritorijalni integritet da bi nas i EU poštovala.

Zemlje iz EU koje su priznale lažnu državu Kosmet sigurno bi volele da i sama Srbija na neki način to učini jer bi im to u ovom trenutku bilo najlakše.

Ali, ako građani Srbije na izborima jasno poruče da je KosmetSrbija i da Srbija samo sa Kosmetommože u EU, sasvim sigurno će se otvoriti novi putevi za pregovore između celovite Srbije i EU, poručio je premijer Koštunica.

Preuzeto sa sajta rtv.co.yu »

Povezane vesti

Koštunica: Odgovor EU - Kosovo je Srbija
Mondo ponedeljak, 10. mart 2008.

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi