Vesti » RTV 10.03.2008

Vlada Kopicl dobio Disovu nagradu

RTV ponedeljak, 10. mart 2008.
ČAČAK - Pesnik iz Novog Sada Vladimir Kopicl dobitnik je ovogodišnje Disove nagrade, saopštio je danas petočlani žiri, čime se vrednuje sveukupan pesnički opus poznatog Novosađanina.

U obrazloženju odluke kaže se da je ovaj pesnik tokom protekle tri decenije uobličio izrazit i prepoznatljiv pesnički opus.

U tom opusu osvaja sugestivnu i suptilnu pesničku ironiju, moćan pesnički humor i jezičku ironiju koja postavlja pitanja same poezije, ali i jedinke u svetu modernosti u neprestanoj promeni, kao i egzistencije uhvaćene u mrežu ideje, medijskih, ideoloških i političkih manipulacija i izazova.

Kopicl je rođen 1949. godina, diplomirao je na Katedri za jugoslovensku i opštu književnost Filozovskog fakulteta u Novom Sadu.

Njemu će pored plakete „Disova nagrada“, 23. maja na završnim svečanostima Disovog proleća, biti dodeljena i novčana nagrada od 170 hiljada dinara, a pored toga čačanska biblioteka „Vladislav Petković Dis“, objaviće njegovu zbirku pesama u okviru edicije „Knjiga gosta“.

Preuzeto sa sajta rtv.co.yu »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi