Pet godina od ubistva Zorana Đinđića
EMportal sreda, 12. mart 2008
Danas se navršava pet godina od ubistva prvog demokratski izabranog premijera Srbije i lidera Demokratske stranke Zorana Đinđića.
Prvi demokratski premijer Srbije ubijen je 12. marta 2003. u dvorištu Vlade Srbije. U Beogradu će danas mnogim skupovima biti obeležeena godišnjica ubistva. Dragoljub Mićunović, član Političkog saveta DS-a, smatra da Srbija nije... »
Manjak mineralnog đubriva ove godine
EMportal sreda, 12. mart 2008
Prema podacima Privredne komore Srbije, tokom 2007. proizvedeno je 600 hiljada tona svih vrsta mineralnog đubriva, što je za oko trećinu više nego godinu dana ranije.
Predstavnici proizvođača ocenili su da su ovogodišnje potrebe za tim proizvodom oko 2,5 miliona tona, za šta ne veruju da će biti moguće proizvesti u Srbiji. Tokom protekle godine izvezeno je oko 80 hiljada tona svih vrsta... »
Ogroman pad Belexa 15
EMportal sreda, 12. mart 2008
Indeks najlikvidnijih akcija Belex15 pao je za sedam procenata, što je njegov najveći pad na dnevnom nivou u poslednjih nekoliko godina. Moguć uzrok: klijenti povlače novac zbog političke nestabilnosti.
Istovremeno, opšti indeks Belexline izgubio je oko 3,5 odsto. Spekuliše se da su najveći krivci za pad domaći investicioni fondovi koji su primorani da prodaju akcije na Beogradskoj berzi, a iz kojih novac masovno povlače... »
Kinezi zainteresovani za Zastavu
EMportal sreda, 12. mart 2008
Menadžeri kineske kompanije FAW, koja je jedna od zainteresovanih za kupovinu kragujevačke fabrike automobila, posetili su juče „Zastavu“. Oni su, predvođeni pomoćnikom generalnog direktora Ksi Haj Guangom razgledali linije za proizvodnju u fabrici automobila i kamiona.
Tom prilikom kineski menadžeri su kolegama u Zastavi poklonili maketu automobila „hapu“, čija proizvodnja bi trebala da krene vrlo brzo. Model je na testiranju u Italiji, a FAW planira da ga plasira na tržištu EU sa proizvodnom... »
Potpis s Briselom podiže rejting
EMportal sreda, 12. mart 2008
Preko IPA pretpristupnih fondova za Srbiju je ove godine izdvojen 181 milion evra.
Ako Evropska unija krajem aprila Srbiji ponudi na potpis Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, otvoriće široku lepezu mogućnosti za povećanje priliva investicija. Prema pretpristupnim IPA fondovima za period od 2007. do 2009.... »
Nafta sinoć skoro dostigla 110 dolara za barel, jutros pala
EMportal sreda, 12. mart 2008
Cena sirove nafte je danas na berzi u Njujorku pala, pošto je sinoć skočila na novi istorijski rekord od gotovo 110 dolara za barel, koji je bio posledica daljeg pada vrednosti dolara.
Cena američke lake nafte za terminsku isporuku u aprilu je na Njujorškoj robnoj berzi kasno juče porasla na rekordnih 109,72 dolara za barel, a danas je ipak pala na 108,64 dolara, dok je cena evropske "brent" nafte na... »
Negativna ocena perspektive Srbije
EMportal sreda, 12. mart 2008
Agencija za procenu kreditnog rejtinga Standard & Poor's promenila je svoju ocenu perspektive (outluook) Srbije sa "stabilno" na "negativno". Milan Kovačević: posledica pada vlade.
To je posledica, kako je objavljeno, "povećanja političkog rizika zbog pada srpske Vlade". Istovremeno, kreditni rejting Srbije ostao je nepromenjen, odnosno dugoročni "BB-", a kraktoročni "B". Ukoliko dođe do napretka sa... »
Na prodaju 58,02 odsto ugostiteljske firme Jadran
EMportal sreda, 12. mart 2008
Akcijski fond Srbije objavio je da će na aukciji na Beogradskoj berzi 26. marta ponuditi 58,02 odsto kapitala preduzeća za trgovinu, ugostiteljstvo i usluge Jadran iz Novog Bečeja, po početnoj ceni od 8,667 miliona dinara.
Kako je objavio Akcijski fond, na prodaju se nudi 16.732 akcija preduzeća Jadran, od kojih je 13.857 u vlasništvu Akcijskog fonda, a 2.875 u vlasništvu Fonda penzijsko-invalidskog osiguranja. Početna cena jedne akcije biće 518... »
Da li je na pomolu raskid ugovora o koncesiji
EMportal sreda, 12. mart 2008
Deutche banka, glavni finansijer izgradnje auto-puta Horgoš-Požega, traži od koncesionara da u prvoj godini snosi troškove gradnje.
Izgradnja autoputa Horgoš - Požega nalazi se pod velikim znakom pitanja jer glavni finansijer, Dojče banka, okleva da finansira taj posao zbog političke nestabilnosti u Srbiji, tvrdi jedan od zvaničnika Vlade Srbije koji je želeo... »
Novi ugovor Goša FOM-a i Severstalja
EMportal sreda, 12. mart 2008
Fabrika opreme i mašina Goša Smederevska Palanka, potpisala je prošle nedelje dva ugovora s metalurškim kombinatom Severstalj Čerepovec, u vrednosti oko šest miliona evra, saopštilo predstavništvo Goša FOM-a u Moskvi.
Ugovorima se fabrika u Smederevskoj Palanci obavezala da isporuči mašine i opremu za proizvodnju koksa i unutrašnji transport i da obavi nadzor nad montažom opreme i obuku kadrova korisnika. Oprema će biti isporučivana... »
Najnovije vesti
Senzori koji beleže brzinu skijaša raspoređeni duž ski-staza u Švajcarskoj
Glas Amerike
sreda, 19. mart 2008
Vesti dana
S Đinđićem, Srbija bi danas bila na pragu Evrope
Građanski list
sreda, 12. mart 2008
još 12 povezanih »
Izvori
©2008 Naslovi




