Vesti » Glas javnosti 16.03.2008

GLASOVA KUHINJA

Priredila: Biljana Stojšić

Glas javnosti nedelja, 16. mart 2008.
Kiflice sa šunkom

SASTOJCI

400 g oštrog brašna

400 g belog krompira

jedno jaje + žumance

250 g praške šunke

dve kašike kisele pavlake

ravna kašičica soli

biber

susam

PRIPREMA

Oljušten krompir iseći na polovine, naliti hladnom vodom malo posoljenom i skuvati. Na dasku za mešenje prosejati brašno, napraviti udubljenje, dodati jaje i belance, ravnu kašičicu, ili manje soli i ispasirani skuvan krompir. Pripremljenu masu dobro izmesiti, staviti u plastični sud i ostaviti da stoji 30 minuta. Dok testo odmara pripremiti fil. Sitno iseckati šunku, dodati pavlaku, malo bibera, pa sve dobro izmešati. Testo na dasci razvući s prsta debljine i iseći na kocke. Na ćošak svake kocke staviti kašičicu fila, uviti u kiflu, ređati u pleh, premazati žumancetom, posuti susamom i peći na 220 stepeni dok ne porumene.

Lovačke šnicle

SASTOJCI

šest junećih šnicli

šest jajeta

šest režnjeva dimljene šunke ili suvi vrat

list lorbera

so, biber, ulje

kašičica brašna

dve kašike pavlake

PRIPREMA

Svaku šniclu izlupati tučkom, posoliti i propržiti na ulju da porumeni. U tiganju ispržiti zasebno jaja, Na svaku šniclu staviti isprženo jaje i preko jajeta list šunke ili suvog vrata, uviti šniclu i omotati koncem. Ovako pripremljene šnicle poređati u vatrostalni sud, pa preliti umućenom pavlakom sa jajetom i biberom, dodati list lorbera, naliti vodom da ogrezne do pola šnicli i peći u rerni dok meso ne omekša potpuno. Služiti uz povrće.

Torta od griza i oraha

SASTOJCI

300 g griza

300 g šećera

tri čaše mleka

150 g mlevenih oraha

pola pp

za krem

mala tabla čokolade za kuvanje

200 g šećera

150 g putera

malo vode

za glazuru

dve štangle čokolade ili pola male table

kocka putera

supena kašika vode

PRIPREMA

Pomešati griz i šećer i preliti mlekom. Dobro izmešati i ostaviti da stoji preko noći. Dobro je povremeno promešati griz. Sutradan dodati 150 g oraha, pola pp, i pola čaše vrele vode. Sve dobro izmešati, pa sipati u pleh sa pek papirom i staviti da se peče. Za krem ušpinovati šećer sa malo vode (kao za slatko), dodati čokoladu i puter. Dobro sve izmešati, pa premazati kolač kremom. Kad se malo prohladi napraviti glazuru od potrebnih sastojaka i premazati kao poslednji sloj.

Autor:

Ekipa Glasa javnosti

Preuzeto sa sajta glas-javnosti.co.yu »

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi