Arhiva » Vesti » B92 02.04.2008

Indentičan pad oba indeksa Berze

Beta -- Oba indeksa na Beogradskoj berzi danas su zabeležila indentičan pad. Indeksi su izgubili na vrednosti 0,6 odsto.

B92 sreda, 2. april 2008.
Promet, koji raste od početka sedmice, vredeo je 334,28 miliona dinara ili 4,09 miliona evra). Međutim, oko dve trećine prometa je donela trgovina akcijama kikindskog konditora Baninija [BNNI].

Učešće stranih investitora bilo je oko 48 odsto u ukupnoj i trgovini akcijama. U kupovini akcija palo je na samo 12 procenata, a u prodaji je bilo veće od 84 odsto.

Gubitnik dana je Vital [VITL] sa padom od sedam i po procenata, uz svega 13 hartija u prometu. Procenat manje izgubila je hartija Vino župe [VINZ] koja je početkom nedelje sa trgovine po metodu preovlađujuće cene prešla u kontinuiranu. Meser Tehnogas [TGAS] je bio u padu oko četiri i po odsto, Energoprojekt [ENHL], holding sa A Listinga Berze, neznatno više od četiri, a Univerzal banka [UNBN] nepuna četiri procenta.

Istovremeno je dvocifreni rast ubeležio Iritel [IRTL], od gotovo 13 odsto, dok je hartija zemunskog Pupin Telekoma [PTLK] poskupela 6,67 odsto. Među dobitnicima su i Tigar [TIGR], kompanija sa A Listinga, sa rastom od 3,3 odsto, kao i dve banke - Komercijalna [KMBN] i Agrobanka [AGBN] sa plusom od 2,3 odnosno 1,75 odsto.

Na vrhu liste akcija sa najvećim prometom opet je Banini [BNNI] sa 217,87 miliona dinara, ovaj put po ceni od 39.000 dinara za akciju, za dva i po procenta nižoj nego u prethodnoj trgovini. Promet akcija AIK banke [AIKB] vredeo je 31,18 miliona dinara, dok je trgovina hartijama Soja proteina [SJPT], inače kompanije sa A Listinga, vredela 7,48 miliona.

U trgovini po metodu preovlađujuće cene najviše se trgovalo akcijama Vrenja [VREN], za nešto više od 16 miliona dinara. Hartija beogradske prehrambene firme menjala je vlasnika po 1.100 dinara, kao i u prethodnoj trgovini.

Solidan promet na tom segmentu bio je i u trgovini akcijama NLB LHB banke [LHBN], od 9,19 miliona dinara, uz cenu od 42 hiljade dinara po akciji, četvrt procenta veću nego u prethodnoj trgovini.

Preuzeto sa sajta b92.net »

Povezane vesti

Beogradska berza: Banini doneo dve trećine prometa
Poslovni magazin sreda, 2. april 2008.
Banini doneo dve trećine prometa
EMportal sreda, 2. april 2008.
Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi