Press » Vesti dana
Kupci Luke Beograd ostali bez zemljišta
Press četvrtak, 03. april 2008
Drugi opštinski sud doneo je rešenje u korist grada Beograda o uknjižbi oko 100 hektara zemljišta čiji je korisnik ranije bila Luka Beograd, prenose mediji.
Novi vlasnici Luke Beograd Miroslav Mišković i Milan Beko, neće moći da grade stambeno poslovni kompleks na tom ekskluzivnom prostoru, ako odluka Drugog opštinskog suda bude potvrđena u drugostepenom postupku, ocenjuje današnja... »
Milosavljević: Sinoć stigli lekovi u Lipljan i Guštericu
Press četvrtak, 03. april 2008
Ministar zdravlja Srbije Tomica Milosavljević izjavio je danas da su lekovi namenjeni domovima zdravlja u Lipljanu i Gušterici stigli u ta srpska naselja na Kosovu.
Milosavljević je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije kazao da su sinoć posle 23.00h svi lekovi stigli, osim nešto stomatološkog materijala. UNMIK-ova carina zadržala je pre dve nedelje lekove namenjene domovima zdravlja i... »
Mladi DS i G17 podsetili na Zonu sumraka devedesetih
Press četvrtak, 03. april 2008
Omladinci Demokratske stranke i G17 Plus organizovali su danas na Trgu Republike u Beogradu performans "Zona sumraka" kojim su građane podsetili na težak socijalni položaj devedesetih i pokazali kako u praksi izgleda izolacija.
Predstavnik omladine DS Milan Vučković rekao je novinarima da su mladi dve stranke pokušali "da na simpatičan način predstave devedesete koje nisu bile nimalo simpatične" i izražio uverenje da će građani Srbije na izborima 11.... »
Popović: Nisam glasao zbog ranije zakazanog gostovanja
Press četvrtak, 03. april 2008
Ministar energetike Alekandar Popović izjavio je agenciji Beta da današnju sednicu Vlade Srbije nije napustio iz političkih razloga, već zbog ranije zakazanog gostovanja na jednoj beogradskoj televiziji
Vlada Srbije danas nije usvojila predlog da se skupštini na ratifikaciju uputi energetski sporazum sa Rusijom, saznaje Beta u Vladi. Za taj predlog glasalo je šest ministara, dok su ministri iz DS bili uzdržani prilikom glasanja.... »
Poginuo u saobraćajnoj nesreći u Nišu
Press četvrtak, 03. april 2008
Jedna osoba je poginula, a šest je povređeno u automobilu koji je noćas sleteo sa Bulevara cara Konstantina u Nišu.
Nesreća se dogodila oko 2.30 sati kada je sa kolovoza sletelo putničko vozilo "Alfa romeo", niške registracije, kojim je upravljao Aleksandar S.(25). Poginuo je putnik u vozilu Ivan N. (27), a još dve osobe su teže i četiri lakše... »
Mladić iz Subotice i dalje u stanju kome
Press četvrtak, 03. april 2008
Maloletni učenik Medicinske škole iz Subotice M. M. koji je povređen nožem u dvorištu škole nalazi se u stanju duboke kome i na aparatima za veštačko disanje, rekao je danas direktor Opšte bolnice u tom gradu Goran Bićanin.
"To je jedina prava informacija, a mi ćemo kako bismo izbegli dezinformacije, redovno pratiti njegovo stanje i obaveštavati javnost o promenama", rekao je Bićanin agenciji Beta. Sedamnestogodišnji M. M. je pre dva dana u... »
Drugi dan samita NATO-a
Press četvrtak, 03. april 2008
U Bukureštu se danas nastavlja samit NATO-a, a posle podne se očekuje dolazak i ruskog predsednika Vladimira Putina.
Lideri NATO-a će do podne diskutovati o proširenju Alijanse, a na popodnevnoj sesiji biće razmotreno delikatno i sporno pitanje povećanja broja vojnika u Avganistanu. Hrvatska i Albanija očekuju zvaničan poziv u članstvo nakon... »
ZAGREB ČEKA DŽORDŽA
Press četvrtak, 03. april 2008
OD SPECIJALNIH IZVEŠTAČA... Mihailo Medenica i Nemanja Jovanović Pripreme za današnji dolazak predsednika SAD u Hrvatsku trajale su danima, stotine američkih agenata pročešljale su grad da bi se uverile da nema nikakvih opasnosti
Napeto... „Pauk" čisti zagrebačke ulice Američki predsednik Džordž Buš sa suprugom Laurom i državnim sekretarom Kondolizom Rajs danas stiže u prvu zvaničnu... »
JEDAN MRTAV, ŠESTORO POVREĐENIH
Press četvrtak, 03. april 2008
Ivan Nikolić (27) iz Niša poginuo kada se „alfa romeo" u kojem je bio putnik zakucao u drvo na niškom Bulevaru cara Konstantina. U stravičnom udesu teško povređeno dvoje, a lakše četvoro mladih
U stravičnom sudaru na Bulevaru cara Konstantina u Nišu, kada je „alfa romeo" sa sedmoro putnika udario u drvo, poginuo je Ivan Nikolić (27) iz Niša! U tragediji koja se dogodila u noći između srede i četvrtka teško su povređeni... »
PREGAZIO DVE DEVOJČICE!
Press petak, 04. april 2008
Borko B. (22) u centru Užica svojim „sitroenom" pokosio K. K. (10) i V. M. (10), koje su se vraćale iz škole i pretrčavale ulicu van pešačkog prelaza. K. K. zadobila teške, a V. M. lakše povrede
Umalo tragedija... Ulica Nikole Pašića u Užicu Borko B. (22) iz Užica pregazio je svojim „sitroen saksom" dve devojčice u centru Užica! Nesreća se dogodila u ulici Nikole Pašića, kada je Borko u punoj brzini naleteo na K. K. (10)... »
Najnovije vesti
2. april, 1889. godine: Razvijen je proces za proizvodnju aluminijuma
Kompjuter biblioteka
ponedeljak, 07. april 2008
Vesti dana
Samardžić: Pošiljka iz Rusije velik podstrek Srbima na KiM
Građanski list
četvrtak, 03. april 2008
još 3 povezane »
Ratifikacija energetskog sporazuma, očekivano, nije prošla u vladi, nastavlja se verbalni rat
RTV
četvrtak, 03. april 2008
još 3 povezane »
Izvori
©2008 Naslovi



