Barokna fantazija
Press sreda, 16. april 2008.
Putovanje iz snova Gradovi jugoistočne Sicilije osvanuli su u stilu kasnog kitnjastog baroka posle zemljotresa 1693, a početkom novog milenijuma svojom jedinstvenom arhitekturom postali su deo svetske kulturne baštine pod zaštitom Uneska
Bez Sicilije, Italija je kao bez duše. Sicilija je ključ svega, reče Gete. Jedan drugi, borac protiv mafije, svojevremeno je pak rekao da nijedan Sicilijanac zapravo ne može da razume Siciliju! Iako... »
Abas u trodnevnoj poseti Moskvi
Mondo sreda, 16. april 2008.
U trodnevnu posetu Rusiji u sredu je doputovao predsednik Palestinske uprave Mahmud Abas, koji će sa ruskim rukovodstvom razgovarati o situaciji na palestinskim teritorijama i Bliskom istoku u celini. Jedna od tema razgovora biće i konferencija o Bliskom istoku, koju priprema Rusija, a već je... »
Pogodbom do strateških partnera
Blic sreda, 16. april 2008.
usvojene Izmene Zakona o privatizaciji
BANJALUKA - Narodni poslanici RS juče su po hitnom postupku usvojili Zakon o izmenama Zakona o privatizaciji državnog kapitala u preduzećima. Izmenama je predviđena privatizacija svih strateških preduzeća metodom neposrednog odabira. Ministar finansija RS Aleksandar... »
Prokopao čitav lavirint ispod kuće
24 Sata sreda, 16. april 2008.
Britanac Vilijam Litl moraće da plati kaznu od 300.000 dolara zbog lavirinta koji je prokopao ispod kuće.
LAVIRINT Sud je naredio Litlu (77), kojeg su komšije prozvale "čovek-krtica", da pokrije troškove opštinskih vlasti za opsežne popravke na njegovoj kući u londonskoj četvrti Hakni, koja je pretila da se sruši. Litl je čitavih 40... »
Hongkong: Mesečna kirija 10.000 dolara
Mondo sreda, 16. april 2008.
Iznajmljivanje stanova je na svetu najskuplje u Hongkongu, gde mesečni zakup stana sa tri spavaće sobe prosečno košta gotovo 10.000 dolara, saopštila je firma "ECA internešenel". Prema izveštaju te firme, najveće poskupljenje najmova za stan je prošle godine zabeleženo u Singapuru, poslovnom centru... »
Pečurke u Titovoj sobi
Mondo sreda, 16. april 2008.
Načelnik opštine Novo Goražde Ivica Jagodić izjavio je da ova lokalna zajednica već dve godine ima pripremljen projekat proizvodnje šampinjona u bivšem skloništu JNA "Soča". "Prema ovom projektu, na oko 15.000 metara kvadratnih korisne površine u ovom objektu Generalštaba JNA, u kome je Josip Broz... »
MLADOŽENJA!
Kurir sreda, 16. april 2008.
BERLIN - Bivši nemački kancelar Helmut Kol, koji ima 78 godina, planira da se „oženi što pre“ svojom sadašnjom partnerkom Maike Rihter, koja ima 43 godine. Kol, čija je prva supruga Hanelore umrla 2001. godine, trenutno se oporavlja od pada u februaru, ali je već „obavestio svoju porodicu i svoje... »
Sudar voza i autobusa u Bangladešu
B92 sreda, 16. april 2008.
Daka -- Više od 18 ljudi jutros je poginulo, a 30 je povređeno u sudaru voza i autobusa u centralnom delu Bangladeša, na mestu gde se ukrštaju pruga i put.
Spasioci su upozorili da bi broj žrtava mogao da bude veći pošto su mnogi od povređenih u kritičnom stanju. Nesreća se dogodila kada je voz kompanije "Ekota ekspres", koji je putovao iz severnog grada Dinadžpura ka Daki, udario u... »
CNN spreman da se izvini Kini
B92 sreda, 16. april 2008.
Peking -- TV mreža CNN navodi da Džek Kaferti komentarima o Kini nije želeo da uvredi kineski narod, kao i da je spremna da se izvini svakome ko je to drugačije shvatio
Kina je juče zatražila izvinjenje zbog komentara koje je Kaferti izneo ranije ovog meseca u političkom programu te televizijske mreže. "CNN želi da razjasni da nije bila namera Kafertija niti CNN-a da uvredi kineski narod i... »
Cena nafte i dalje raste
B92 sreda, 16. april 2008.
Beograd -- Cena nafte na svetskim tržištima i dalje raste, a trenutno se na berzama prodaje za skoro 114 dolara za barel.
Novi skok došao je nakon što je dolar ponovo oslabio. Međutim, osim pada vrednosti dolara, cenu diže i zabrinutost zbog svetskih rezervi nafte. Rusija, drugi svetski izvoznik nafte, prvi put nakon deset godina nije uspela da... »
Arhiva » Kategorije » 16.04.2008
Arhiva » Izvori » 16.04.2008
Oglasi
©2008 Naslovi





