TADIĆU, ZAŠTO ĆUTIŠ?
Kurir četvrtak, 17. april 2008.
Demokratska stranka brani Srbiju mjaukanjem i zato ćemo morati da tužimo SAD, Nemačku i Austriju zbog Kosova, a tek onda ćemo pregovarati s njima
BEOGRAD - Osim pompezne, ali isprazne retorike u jeku predizborne kampanje, malo ko konkretno priča o budućim potezima države u vezi s odbranom Kosova i Metohije. Svi tvrde da će braniti Kosovo, ali niko ne objašnjava kako. Srbe... »
BIA JE ZNALA
Kurir četvrtak, 17. april 2008.
Tridesetak Srba pre šest godina držano na farmi cveća pored Valone, transplantacije njihovim organima obavljao specijalista Albanac
BEOGRAD - Bezbednosno-informativna agencija istraživala je 2002. trgovinu ljudskim organima otetih Srba sa Kosova i Metohije, ali je tu istragu obustavio tadašnji vrh BIA i političko rukovodstvo Srbije, tvrdi dobro obavešten... »
ZLOUPOTREBA
Kurir četvrtak, 17. april 2008.
Mira Marković, supruga pokojnog Slobodana Miloševića, demantuje navode Milorada Vučelića iznete nedavno u intervjuu našem listu
BEOGRAD - Mira Marković, supruga bivšeg jugoslovenskog predsednika Slobodana Miloševića, u demantiju poslatom redakciji Kurira osvrnula se na intervju s Miloradom Vučelićem, koji je naš list objavio u subotu 12. aprila. U svojoj... »
NAMEŠTALJKA
Kurir četvrtak, 17. april 2008.
Gradski čelnici izdali firmi „Montmontaža“ ekskluzivnu lokaciju na Adi Huji iako grad nije bio upisan kao korisnik parcela koje je dao u zakup
BEOGRAD - Tender o davanju u zakup zemljišta na ekskluzivnoj lokaciji Ada Huja u Beogradu koji je sprovela Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju grada Beograda sproveden je mimo zakona jer u trenutku raspisivanja tendera... »
KEŽMAN KO ŽELEZARA
Kurir četvrtak, 17. april 2008.
Transferi naših fudbalera koji su višestruko skuplji od pojedinih srpskih giganata samo su još jedan dokaz pustoši koju je za sobom ostavila privatizaciona mafija
BEOGRAD - Transfer jednog srpskog fudbalera košta koliko i uspešno srpsko preduzeće. Naime, umesto Mateje Kežmana PSV je mogao da kupi smederevsku železaru, dok je transfer Gorana Drulića četiri puta „teži“ od Valjaonice bakra... »
Najzad lični dokument pod firmom Srbija
Glas javnosti četvrtak, 17. april 2008.
Stari pasoši pod oznakom SRJ važe još samo do kraja ove godine. Novi su sa biometrijskim podacima, a prve će dobiti 204 onih koji su se istakli u humanosti i profesionalnim dostignućima
Izdavanje novih srpskih pasoša za građanstvo počeće krajem maja ili početkom juna. Ovo je za Glas javnosti potvrdila Tamara Glišić, savetnik Božidara Đelića, potpredsednika Vlade Srbije. Ona je naglasila da je do kašnjenja sa... »
Uvedena ekološka taksa i zabrana unosa hrane
Blic četvrtak, 17. april 2008.
Crna Gora uvela novine uoči turističke sezone
Crna Gora je spremna da dočeka turiste iz Srbije, a svoju turističku ponudu predstaviće od 9. do 23. aprila u osam gradova Srbije - Čačku, Kragujevcu, Kraljevu, Nišu, Subotici, Somboru, Zrenjaninu i Novom Sadu, najavio je danas crnogorski ministar turizma Predrag... »
Kruševački rezervisti otpočeli štrajk glađu, leskovački prekinuli
Blic četvrtak, 17. april 2008.
Desetak rezervista Rasinskog okruga otpočeli su sinoć štrajk glađu u prostorijama Doma sindikata u Kruševcu, rekao je Tanjugu predsednik Štrajkačkog odbora veterana Treće armijske oblasti Gorjan Jakovljević. Njima će se danas pridružiti i štrajakači iz ostalih gradova Rasinskog, Nišavskog i... »
Spajanjem dva praznika neki zaposleni i deset dana na odmoru
Blic četvrtak, 17. april 2008.
Prema odredbama Zakona o državnim i drugim praznicima u Srbiji, u predstojećem periodu praznuju se Vaskršnji praznici, od 25. aprila (Veliki Petak) do 28. aprila (ponedeljak, drugi dan Vaskrsa) i Međunarodni praznik rada, koji se proslavlja 1. i 2. maja (četvrtak i petak). Mnoga preduzeća će,... »
Danas veliki „plata šou”
Dnevnik četvrtak, 17. april 2008.
Kako „Dnevnik“ saznaje u vrhu vlasti, na današnjoj sednici Vlade Srbije može se očekivati „veliki plata šou“. Biće to finale prošlonedeljne najave povećanja plata zaposlenima u državnim organima i javnim službama (prosveta, zdravstvo, policija, pravosuđe) za tri do pet posto, kao i isplata... »
Arhiva » Kategorije » 17.04.2008
Arhiva » Izvori » 17.04.2008
Oglasi
©2008 Naslovi









