Arhiva » Vesti » Economy 18.04.2008

Polovina Evrope na Internetu

Economy petak, 18. april 2008.
Više od polovine stanovnika Evropske unije, ili više od 250 miliona redovno koristi Internet, pokazuju najnoviji podaci.

Studija Evropske komisije izrađena za i2010, strategiju EU za porast radnih mesta u IT sektoru, pokazala je da od ukupnog broja, 80 odsto pristupa Internetu putem neke vrste broadband konekcije.

Takođe, oko 60 odsto javnih ustanova EU potpuno je dostupno online, sa dve trećine škola i polovinom zdravstvenih ustanova i lekara koji koriste konekcije brze veze.

EU takođe pozdravlja odluku svih 27 zemalja članica EU koje su u svoje nacionalne politike postavile razvoj informacionih i telekomunikacionih sektora.

Međutim, studija pokazuje da 40 odsto Evropljana i dalje ne koristi Internet. Dok to u Danskoj čini tek 13 odsto stanovnika, u Rumuniji Internet ne koristi čak 69 odsto populacije.

Najveću razliku broja korisnika između urbanih i ruralnih delova imaju Grčka, Slovačka, Letonija, Italija, Poljska, Litvanija i Nemačka. (Economy, 18. april)

Preuzeto sa sajta economy.co.yu »

Ključne reči

Evropska Unija Internet EU

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi