Arhiva » Vesti » B92 19.04.2008

Od maja penzija iz jednog dela

Beograd -- Upravni odbor Fonda za penzijsko i invalidsko osiguranje usvojio je predlog da se ubuduće ceo iznos penzije isplaćuje odjednom, najverovatnije od maja ove godine.

B92 subota, 19. april 2008.
U nadležnim ministarstvima - za rad i socijalna pitanja i za finansije - još nije potvrđeno kada će početi novi način isplate penzija. RTS je sinoć prenela da je izvesno da je april poslednji mesec u kome će penzija biti isplaćena u dva dela.

Za mesečnu isplatu penzija u Srbiji potrebno je više od 25 milijardi dinara, a pošto suma koja se obezbeđuje preko doprinosa Fondu PIO nije dovoljna, više od 30 odsto te sume obezbeđuje se iz budžeta.

Ministar finansija Mirko Cvetković rekao je da isplata tako velike sume neće izazvati nelikvidnost budžeta.

Pošto su početkom godine penzioni fond samostalnih delatnosti, poljoprivrednika i stalno zaposlenih spojen u jedan, ubuduće će penzioneri iz samostalnih delatnosti svoje prinadležnosti dobijati četvrtog dana u mesecu, poljoprivredni penzioneri osmog dana, a najveća grupa iz stalnog radnog odnosa - 12. dana u mesecu.

Komentari: 0

Preuzeto sa sajta b92.net »

Komentari na drugim sajtovima


Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi