Vesti » Glas javnosti 19.04.2008

Muke neposlušnog mesnog odbornika

Zajedno sa još 52 suseljana, Dragan Tutulić dostavio nadležnima pritužbu na trošenje novca iz opštinskog budžeta, ali je naišao na „zid ćutanja“

Glas javnosti subota, 19. april 2008.
KRUŠEVAC - Dragan Tutulić (55) 28. oktobra 2006. godine kao član odbora saveta Mesne zajednice „Velika Lomnica“ potpisao je i dostavio pritužbu 53 meštanina sela finansijskoj policiji, policiji za privredni kriminal, tužilaštvu i ostalim nadležnim opštinskim institucijama Kruševca, ali je naišao na zid ćutanja. Lomničani su u pritužbi protiv odgovornih ljudi u Velikoj Lomnici zatražili da se „hitno izvrši nadzor i kontrola poslovanja i trošenja sredstava sa odgovarajućih žiro računa Mesne zajednice“. U predstavci je navedeno da se „nenamenski troše sredstva vodovoda, kulturno-umetničkog društva, fudbalskog kluba i druga, koja se dodeljuju Mesnoj zajednici iz budžeta opštine“.

Odmah po ovoj prijavi Dragan Tutulić je isključen iz odbora saveta Mesne zajednice. On tvrdi da je to posledica „obračuna“ čelnika saveta Mesne zajednice sa njim, pod izgovorom da je u Odboru za vodu „nestalo pet vodomera“.

- U Velikoj Lomnici nestao je samodoprinos za kanalizaciju u vrednosti od 500 traktora, jer su svi meštani dali toliki novac da bi mogli da kupe po jedan traktor. U Lomnici računima za potrošenu vodu umesto „Vodovoda“ upravlja savet Mesne zajednice. Na ime vode uzimane su i pozajmice, a pošto ja održavam vodu, primetio sam neke sumnjive radnje u vezi sa novcem. Čuli su za to i meštani sela, pa ogorčeni zbog „ pojedenog“ samodoprinosa, nas 53 potpisali smo peticiju i dostavili je predsedniku opštine, inspekciji, javnom tužiocu, policiji i još na nekoliko adresa, tražeći da se hitno obavi nadzor o trošenju sredstava sa žiro računa vodovoda, kulturno-umetničkog društva, fudbalskog kluba i još nekih institucija koje troše pare iz budžeta opštine. Niko nam na pritužbu nije odgovorio, svi su ostali nemi, tvrdi Tutulić.

On tvrdi da je neregularno isključen iz odbora saveta Mesne zajednice. Od ukupno 11 članova glasalo je samo pet, i to četiri „protiv“, a samo jedan „za“. Kad su mi oduzeli mandat, onda su protiv mene podneli tužbu sudu da ja, koji sam u Odboru za vodu i održavanje vode, „dugujem odboru saveta Mesne zajednice pet vodomera“, a svi se nalaze u magacinu. Taj predmet je na sudu.

Tutulović ne odustaje od peticije o „ nenamenskom trošenju sredstava iz budžeta opštine“ ne odustaje. Kaže da će učiniti sve da pritužba građana Velike Lomnice stigne do vlade i predsednika Srbije, a ako i od njih ne dobije odgovor, „preskočiće zid ćutanja“ i žaliće se Sudu u Strazburu.

Autor:

Agencija SINA

Preuzeto sa sajta glas-javnosti.co.yu »

Povezane vesti

TRAŽIO PRAVDU, IZGUBIO STOLICU
Kurir subota, 19. april 2008.

Ključne reči

Tužilaštvo Budžet

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi