Vesti » Blic 22.04.2008

Data prva potvrda o pravu na akcije

Obaveštavanje građana

Blic utorak, 22. april 2008.
Ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja i Agencija za privatizaciju od juče pismima počinju da obaveštavaju građane o ostvarenom pravu na besplatne akcije, a ministar Mlađan Dinkić je prvu potvrdu uručio lično.

Prvu potvrdu o upisu u evidenciju nosilaca prava na akcije, koje će građani besplatno dobiti nakon privatizacije državnih i javnih preduzeća, ministar Dinkić uručio je penzioneru Radivoju Stojkoviću iz Beograda.

Nastavak teksta ▼

Prema njegovim rečima, prvi novac od prodaje udela do sada većinski privatizovanih državnih preduzeća može se očekivati za oko devet meseci.

Prve akcije šest najvrednijih javnih preduzeća biće prenete u vlasništvo građana u roku od šest meseci od dana privatizacije konkretnog preduzeća, odnosno u roku od šest meseci od dana listiranja na berzi, dodao je on.

Paket akcija će imati tržišnu vrednost od najmanje 1.000 evra u slučaju da Srbija ubrza svoj put ka Evropskoj uniji, kazao je on. U Srbiji se za besplatne akcije do sada, po podacima Ministarstva ekonomije, prijavilo oko 2,7 miliona građana.

Preuzeto sa sajta blic.co.yu »

Povezane vesti

Stižu „Dinkićeve“ akcije
Glas javnosti utorak, 22. april 2008.

Komentari

Pošaljite vaš komentar »
22.04.2008 18:58
ana
to bi mi sada bas dobro doslo
22.04.2008 21:41
zak
Mi u dijaspori niti mozemo da ostvarimo pravo na besplatne akcije, niti da dobijemo novi pasos, a i stari se dobija vrlo tesko i sporo (srj). Mnogi ce biti prinudjeni hteli to ili ne da promene drzavljanstvo, zbog legalizovanja boravka u dijaspori.
Pošaljite vaš komentar »

Komentari na drugim sajtovima

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi