Vesti » Glas javnosti 23.04.2008

Udavio se zbog lopte

Aleksandar je hteo da iz reke izvadi loptu kako bi sa drugovima igrao fudbal na plaži. Iako ga je čuvar plaže upozorio da ne skače sa tog mesta, dečak je ušao u vodu

Glas javnosti sreda, 23. april 2008.
ZAJEČAR - Četrnaestogodišnji Aleksandar Živanović, učenik 8/4 razreda Osnovne škole „LJuba Nešić“ u Zaječaru, prošle noći oko jedan sat iza ponoći utopio se u Timoku u blizini brane na čuvenoj Popovoj plaži.

Prema rečima njegove sestre Sanje Živanović, Aleksandar je sa još dvojicom drugova kobne večeri vozio rolere pored reke i kada je primetio loptu u vodi predložio je drugovima da je izvadi, kako bi igrali fudbal na plaži. Kako je Sanji ispričao Aleksandrov drug, Predrag Tošković, dečak je skinuo odeću i skočio u vodu.

Jedan od čuvara plaže ga je upozorio da ne skače sa tog mesta, ali je dečak već zaplivao i uzeo loptu. Potom je izbacio loptu na obalu u momentu se bacio unazad u vodu i onda je potonuo.

NJegovi drugovi su kada su videli šta se dešava, počeli da dozivaju obezbeđenje.

- Dečko se davi, skočite, pomozite, životinja da je u pitanju morali biste da pomognete to je vaša obaveza! - vikali su drugovi dečaka.

Na to je jedan od čuvara, kako pričaju, dečacima odgovorio: „Jel’ ste blesavi, pa i ja da se udavim“.

Drugovi su videli telo Aleksandra još jednom iza brane, a onda je dečak potonuo. Odmah su pozvali policiju koja je zajedno sa vatrogascima i kolima Hitne pomoći stigla na mesto nesreće i telo dečaka je nađeno na 100 metara ispod brane.

Prema rečima njegove sestre Sanje, Aleksandar je bio odličan sportista, dobio je nagrade na krosu, trenirao fudbal i bio odličan plivač.

Autor:

Agencija SINA

Preuzeto sa sajta glas-javnosti.co.yu »

Povezane vesti

DEČAK SE UTOPIO U TIMOKU
Kurir sreda, 23. april 2008.
Brzak brži od mature!
Večernje novosti sreda, 23. april 2008.

Ključne reči

Zaječar Fudbal

Komentari na drugim sajtovima

Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi