Fijat i Vlada Srbije zajedno investiraju u Zastavu
EMportal sreda, 30. april 2008
Italijanska komapanija Fiat i država Srbija potpisali su Memorandum o razumevanju o strateškoj saradnji i zajedničkom ulaganju u kragujevačku fabriku automobila Zastava.
Memorandumom kojim je predviđeno osnivanje zajedničkog preduzeća u kojem bi Fiat imao 70 odsto vlasništa, a država Srbija 30 odsto u Beogradu su potpisali su potredsednik Fiata Alfredo Altavila i ministar ekonomije Srbije Mlađan... »
Lavrov: SSP Srbije i EU trebalo potpisati ranije
EMportal sreda, 30. april 2008
Šef ruske diplomatije Sergej Lavrov izjavio je da bi problem nezavisnosti Kosova bilo moguće izbeći da je Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju Srbije sa EU potpisan ranije.
"Bolje ikad nego nikad, ali u ovom slučaju, bilo bi mnogo bolje za evropsku bezbednost da je taj korak bio učinjen ranije", kazao je sinoć Lavrov novinarima u Luksemburgu, a prenosi RIA Novosti. On je dodao da je "ubeđen, da nisu... »
Većina građana za Sporazum sa EU
EMportal sreda, 30. april 2008
Velika većina građana Srbije podržava potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa Evropskom unijom, mada se procenti smanjuju ako se doda neka argumentacija u korist ili protiv potpisa, pokazalo je najnovije istraživanje javnog mnenja agencije Statedžik marketing.
"Referendumska opredeljenost građana za Evropu, dobila je potvrdu i u stavu o tome da li potpisati SSP, jer je 66 odsto građana bilo za, a 21 protiv", izjavio je direktor SM-a Srđan Bogosavljević, dodajući da je opredeljenost... »
Ćirić: Strateški partner za RTB
EMportal sreda, 30. april 2008
Pomoćnik ministra za ekonomiju i regionalni razvoj Nebojša Ćirić izjavio je da će i drugi tender za prodaju Rudarsko-topioničarskog basena Bor biti poništen.
"Treći tender za prodaju RTB-a, najverovatnije, neće biti objavljivan već se se tražiti strateški partner za to preduzeće, na sličan način kao što je to urađeno sa kragujevačkom Zastavom", rekao je Ćirić novinarima. "SMR je juče... »
Industrijska proizvodnja u martu veća za 2,6 odsto
EMportal sreda, 30. april 2008
Republički zavod za statistiku saopštio je da je industrijska proizvodnja u Srbiji u martu 2008. godine bila za 2,6 odsto veća nego u istom mesecu prošle godine, a za 3,4 odsto veća u odnosu na prosek 2007. godine.
Prema podacima RSZ Srbije, u prvom tromesečju 2008. godine industrijska proizvodnja ostvarila je rast od šest odsto u odnosu na isti period prošle godine. U saopštenju RSZ Srbije se dodaje i da obim industrijske proizvodnje u... »
Tender za prodaju Hebe
EMportal sreda, 30. april 2008
Agencija za privatizaciju objavila tender za prodaju preduzeća za proizvodnju mineralne vode, osvežavajućih napitaka i plastične ambalaže Heba iz Bujanovca.
Na prodaju se nudi 70 odsto društvenog kapitala preduzeća, a rok za dostavljanje ponuda je 30. jun. Da bi učestvovao na tenderu, potencijalni kupac mora da se bavi proizvodnjom mineralne vode u poslednje tri poslovne godine u... »
Spoljnotrgovinska razmena za tri meseca 7,9 milijardi dolara
EMportal sreda, 30. april 2008
Republički zavod za statistiku saopštio je da je ukupna spoljnotrgovinska robna razmena Srbije u prva tri meseca 2008. godine bila 7,9 milijardi dolara što je za 38,5 odsto više nego u istom periodu prošle godine.
Kako se navodi, u periodu januar - mart 2008. godine Srbija je u spoljnotrgovinskoj razmeni ostvarila deficit od 2,9 milijardi dolara, a to je za 40,2 odsto više nego u istom periodu prethodne godine. Prema podacima RSZ, iz... »
Dobit Telenora 15,53 miliona evra za tri meseca
EMportal sreda, 30. april 2008
Telekomunikaciona kompanija Telenor objavila je da je u Srbiji u prvom tromesečju 2008. imala operativnu dobit od 1,24 milijarde dinara (15,53 miliona evra), što je za 18 odsto više nego u istom periodu prošle godine.
Kako se navodi u tromesečnom izveštaju objavljenom na sajtu kompanije, Telenor u Srbiji je povećao broj korisnika za 63.000 i održao stabilni tržišni udeo na preko 39 odsto. Ukupan prihod Telenora u Srbiji u domaćoj valuti bio je... »
Šarančić: Železnica prepolovila dug za četiri godine
EMportal sreda, 30. april 2008
Generalni direktor Železnica Srbije Milanko Šarančić izjavio je da je to javno preduzeće za četiri godine prepolovilo godišnji dug na oko 5,3 milijarde dinara (66 miliona evra).
"Pre četiri godine godišnji dug bio je 10,8 milijardi dinara, na kraju 2007. dug je bio 5,3 milijardi i tvrdim da će na kraju ove godine biti još manji", rekao je on za Biznis. Šarančić je rekao da su dnevni troškovi Železnica... »
Nastavljen oporavak na berzi
EMportal sreda, 30. april 2008
Indeks najlikvidnijih akcija na Beogradskoj berzi Belex15 treći uzastopni dan je u "zelenom" i danas je dobio polovinu procenta na vrednosti dok je opšti Belexline, kome je ovo drugi uzastopni dan rasta, ojačao petinu procenta.
Promet iz 354 transakcije vredeo je 105,37 miliona dinara (1,31 milion evra) i bio je tek nešto veći nego prethodnog dana. Najveći dobitnik kontinuirane trgovine je Univerzal [UNVR] sa rastom od maksimalnih 20 odsto kojim je ta... »
Najnovije vesti
KAKO DA napravite plan defragmentiranja za više hardiskova u Visti
Kompjuter biblioteka
četvrtak, 01. maj 2008
KAKO DA odložite isporučivanje e-maila u Microsoft Outlook-u
Kompjuter biblioteka
četvrtak, 01. maj 2008
Fridom haus: Srbija i Crna Gora ocenjene kao delimično slobodne zemlje
Glas Amerike
četvrtak, 01. maj 2008
Ubijen ekstremista koji je učestvovao u napadu na predsednika Karzaija
Glas Amerike
četvrtak, 01. maj 2008
Vesti dana
Izvori
©2008 Naslovi



