Hronika
Žalba na presudu Haradinaju
BBC četvrtak, 01. maj 2008
Tužilaštvo haškog suda za ratne zločine najavilo je u četvrtak da će uložiti tribunalu žalbu na oslobađajuću presudu Ramušu Haradinaju, izrečenu trećeg aprila aprila.
Haradinaj je prvostepenom presudom oslobođen svih optužbi za navodne zločine protiv srpskih civila tokom rata na Kosovu 1998. i 1999. Olga Kavran, predstavnica za štampu glavnog tužioca suda Serža Bramerca, rekla je novinarima da... »
Uhapšeni zbog šverca robe u iznosu od milion evra
Blic četvrtak, 01. maj 2008
Pripadnici MUP-a Srbije uhapsili su danas četiri osobe koje su bile deo krijumčarskog lanca robe ekskluzivnih marki i zaplenili robu u vrednosti od milion evra. Kako je javila Radiotelevizija Srbije, vozači kamiona i naručioci su pritvoreni do okončanja istrage. U dva kontejnera, koja su... »
Haško tužilaštvo ulaže žalbu na presudu Haradinaju
Press četvrtak, 01. maj 2008
Tužilaštvo Haškog tribunala će se žaliti na oslobađajuću presudu bivšem komandantu OVK Ramušu Haradinaju u predviđenom roku od 30 dana koji ističe 3. maja, rečeno je danas Tanjugu u Tribunalu
Iz Tribunala najavljuju da bi sadržaj žalbe sutra trebalo da bude detaljno predočen javnosti. Sudsko veće Tribunala je bivšeg premijera Kosova i komandanta nekadašnje OVK Ramuša Haradinaja, 3. aprila oslobodio svih optužbi za... »
Uhapšeno petoro zaposlenih u Gradskoj čistoći
Blic četvrtak, 01. maj 2008
Pripadnici MUP Srbije uhapsili su juče petoricu zaposlenih u Gradskoj čistoći iz Beograda zbog sumnje da su pripadali grupi koja je to preduzeće oštetila za oko 50 miliona dinara. Kako se navodi u saopštenju MUP-a, nakon višemesečne policijske istrage uhapšeni su Dejan T. iz Beograda, glavni... »
Mrtav mladić pronađen u reci Gradac
RTS četvrtak, 01. maj 2008
Pripadnici Policijske uprave u Valjevu pronašli su u reci Gradac kod Valjeva beživotno telo mladića za koga se pretpostavlja da je I.E. [25] iz Valjeva. On je u ovom omiljenom izletištu kraj Valjeva boravio radi Prvomajskog uranka, na kome se okuplja veliki broj mladih Valjevaca. Istražni sudija... »
Spasić: Nakon Subotićeve će padati druge glave
RTV četvrtak, 01. maj 2008
SKOPLJE - Ukoliko Stanko Subotić Cane progovori, razdrmaće se cela balkanska mafija, izjavio je bivši funkcioner državne bezbednosti Srbije Božidar Spasić. Spasić je naveo da je Makedonija bila specijalni deo lanca duvanske mafije i istakao da su u šverc cigareta iz ove zemlje ka zapadnoj Evropi... »
Uhapšeni krijumčari, vrednost robe oko milion evra
RTS četvrtak, 01. maj 2008
Takozvanom dubinskom kontrolom, srpski carinici otkrili su krijumčarski lanac čiji je jedan krak završavao u Novom Pazaru i Raškoj. U dva kontejnera smešteno je oko 10 tona robe, ekskluzivnih marki. Vrednost zaplenjene robe je oko 400 hiljada evra, a zbog neplaćenog poreza i carine, vrednost... »
Svedok: Više od 600 kuća oštećeno
B92 četvrtak, 01. maj 2008
Hag -- Na suđenju za zločine tokom operacije Oluja, svedok Kariora Antila izjavio je da su 1995. pripadnici misije UN utvrdili da je više od 600 kuća oštećeno.
Komandant te operacije Ante Gotovina, vojni namesnik Knina Ivan Čermak i zapovednik specijalne policije Mladen Markač optuženi su, pred Tribunalom u Hagu, za progon i druge zločine nad srpskim stanovništvom Kninske krajine u... »
"Subotić na poziv ruskih vlasti"
B92 četvrtak, 01. maj 2008
Beograd -- Odbrana Stanka Subotića tvrdi da je on otputovao u Rusiju na poziv ruskih vlasti, a ne na osnovu garancija premijera Crne Gore Mila Đukanovića, kako je juče pisao Blic.
Advokati tvrde da bi bilo bolje da ministar pravde Srbije Dušan Petrović nije potpisao zahtev za ekstradiciju njegovog klijenta, jer to samo usporava sudski proces. U Crnoj Gori predstvanici vlasti još nisu zvanično dematovali... »
Hronika, najnovije vesti
Vesti dana
Kategorije
Sponzorisani linkovi
©2008 Naslovi

