Vesti » Dnevnik 07.05.2008

Crna hronika: Bomba na „Renesansu”

Dnevnik sreda, 7. maj 2008.
Subotička policija je juče uhapsila dvojicu mladića pod sumnjom da su pretprošle noći bacili eksplozivnu napravu na kafe-bar „Renesansa“ u Subotici, saopštila je policija u tom gradu. Uhapšeni Milivoje A. star 20 godina i maloletni A. K. osumnjičeni su da su prethodne noći oko 1.25 sat bacili eksplozivnu napravu na kafić u Ulici Matije Korvina, koji je u tom trenutku bio zatvoren. Subotička Policijska uprava saopštila je da je u to vreme kafić „Renesansa“ bio zatvoren i u njemu nije bilo nikoga, a osumnjičeni su uhapšeni „brzom i efikasnom akcijom policije, nedaleko od mesta eksplozije“.

Policijskom istragom utvrđeno je da su Milivoj A. i maloletni A.K, obojica iz Subotice, zbog sukoba s obezbeđenjem lokala, koje ih nije puštalo unutra, iz osvete bacili ručnu bombu na kafić. Oni su saslušani u Policijskoj upravi u prisustvu svojih advokata, nakon čega su smešteni u Okružni zatvor u Subotici.

Uviđaj je obavio istražni sudija Opštinskog suda u prisustvu opštinskog tužioca, koji je događaj okvalifikovao kao krivično delo nedozvoljenog držanja oružja i eksplozivnih materija, navodi se u saopštenju Policijske uprave Subotice. M. Mr.

Poslato 06.05.2008

Preuzeto sa sajta dnevnik.co.yu »

Povezane vesti

BOMBA NA KAFIĆ ZBOG SVAĐE
Kurir sreda, 7. maj 2008.
Bomba bačena na kafić zbog svađe s obezbeđenjem
Građanski list sreda, 7. maj 2008.

Ključne reči

Subotica

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi