Arhiva vesti » petak 09. maj 2008

Kosačov: Rusija podržava potpisivanje SSP

Blic petak, 9. maj 2008.  
Rusija u potpunosti podržava potpisivanje SSP-a Srbije sa Evropskom unijom izjavio je juče predsednik spoljnopolitičkog odbora ruske Dume Konstantin Kosačov prilikom sastanka sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem. On je dodao da Rusija podržava napore Srbije da postane punopravni član EU. U... »

Koštunica: DSS i NS nisu bili na vladi pri glasanju o SSP

Press petak, 9. maj 2008.  
Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica naveo je da sednici vlade prilikom glasanja o Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju nije prisustvovao nijedan ministar iz Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije jer taj sporazum smatraju "protivustavnim i protivnim državnim i nacionalnim interesima".
Kako se navodi u saopštenju iz Kabineta premijera, Koštunica i ministri iz DSS-a i NS-a bili su protiv stavljanja na dnevni red "protivustavnog sporazuma i napustili su sednicu kada se glasalo o tom sporazumu, kako ne bi ni na... »

Za sporazum sa Rusijom glasali skoro svi

Mondo petak, 9. maj 2008.  
BBC: Vlada Srbije potvrdila sporazume
Ministar trgovine i usluga Predrag Bubalo izjavio je da su na sednici Vlade "dve najveće stranke u poziciji" glasale za utvrđivanje Predloga zakona o ratifikaciji energetskog sporazuma sa Rusijom, a da se jedna stranka nije izjašnjavala. Energetski sporazum usvojen je na "burnoj" sednici Vlade... »

Đukić vratio Pantelića

24 Sata petak, 9. maj 2008.  
Selektor Miroslav Đukić saopštio je imena 25 fudbalera na koje računa za prijateljske mečeve s Republikom Irskom, Rusijom i Nemačkom. Đukić je među „orlove” vratio gotovo zaboravljenog golmana Vladimira Dišljenkovića i Marka Pantelića, dok su debitanti Dejan Milovanović (putovao u Ukrajinu, ali nije igrao) i Slobodan Rajković. Na spisku ponovo nema Mateje Kežmana. Pripreme reprezentacije počeće 19. maja u Kovilovu, a dozvolu da zakasne dobili su kapiten Dejan Stanković i Nemanja Vidić, koji igraju finale Kupa Italije...
KUĆA - Smatram da bi ovi igrači trebalo da budu temelj tima koji će se boriti u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi. Nisam... »

Svečano obeležen 9. maj Dan pobede

RTS petak, 9. maj 2008.  
B92: Dan pobede nad fašizmom
Nizom manifestacija, uličnih akcija i odavanjem pošte žrtvama Drugog svetskog rata, u gradovima Srbije obeležen je 9. maj, Dan Evrope i Dan pobede nad fašizmom. Na Kalemegdanu povodom Dana pobede nad fašizmom izvršena je počasna artiljerijska paljba sa 10 plotuna iz šest artiljerijskih oruđa.... »

Novi snažan uzlet indeksa

EMG petak, 9. maj 2008.  
B92: Evro danas vredi 83,5 dinara
Drugi uzastopni dan indeksi Beogradske berze beleže velike skokove i Belex15 je porastao gotovo četiri i po a opšti Belexline neznatno više od tri procenta.
Ukupan promet vredeo je 793,46 miliona dinara (9,5 miliona evra) a odlučujuće mu je doprinela blok transakcija akcijama niške AIK banke u vrednosti 567,8 miliona. Najveći rast u kontinuiranoj trgovini ubeležile su Telefonija... »

Major Šišić - na slobodi

RTV petak, 9. maj 2008.  
B92: Emir Šišić uslovno na slobodi
NOVI SAD - Pilot bivše JNA, major Emir Šišić (45), koji je osuđen jer je 1992. godine srušio avion EU iznad Varaždina, pušten je danas na uslovnu slobodu odlukom Vanraspravnog veća Okružnog suda u Novom Sadu. U obrazloženju te odluke je navedeno da je Ministarstvo pravde Srbije saopštilo da... »

Doprinos svetskoj baštini

Danas petak, 9. maj 2008.  
Danas uručenje francuskog Ordena umetnosti i književnosti najvišeg reda Goranu Paskaljeviću
Ambassador Francuske u Srbiji, Žan Fransoa Teral, danas, na Dan Evrope, uručuje Goranu Paskaljeviću Orden reda umetnosti i književnosti ranga "komandora", na prijemu organizovanom za tu priliku u Ambasadi Francuske u Beogradu.... »

Dan pobede u Moskvi

BBC petak, 9. maj 2008.  
BBC: Dan pobede u Moskvi
Prvi put od raspada Sovjetskog Saveza pre sedamnaest godina, u tradicionalnoj paradi na Crvenom trgu u Moskvi, povodom Dana pobede u Drugom svetskom ratu, prodefilovali su i tenkovi i rakete.
Vojna oprema, među kojom je bilo protivavionskih sistema i balističkih raketa, praćena je preletom lovaca i bombardera velikog dometa. Dopisnici kažu da je obnova prade vojne obnove na Dan pobede nad nacističkom Nemačkom jasan... »

Za jubilej 2.000 izlagača

Nacionalni građanski petak, 9. maj 2008.  
Jubilarni, 75. međunarodni poljoprivredni sajam, jedan od najvećih evropskih sajamskih događaja iz oblasti poljoprivrede, biće otvoren sutra na Novosadskom sajmu i traje do 17. maja. – Tokom osam sajamskih dana, na celokupnom izlagačkom prostoru Novosadskog sajma predstaviće se 2.000 izlagača koji... »

Lami: Realno da Srbija 2009. pristupi STO

Glas javnosti petak, 9. maj 2008.  
ŽENEVA - Srbija u 2009. može da pristupi Svetskoj trgovinskoj organizaciji ukoliko nastavi da ulaže napore kao do sada, ocenili su juče u Ženevi generalni direktor STO Paskal Lami i srpski ministar ekonomije Mlađan Dinkić. „Proces priključenja odvija se dobro i može se očekivati da bude okončan... »

Kamion udario u kuću, poginuli otac i sin

Blic petak, 9. maj 2008.  
IRIG - Otac i sin Đorđe i Marko Grubješić (18) iz Bačke Palanke poginuli su juče na Iriškom vencu kada su kamionom „mercedes“ udarili u dva teretna vozila ispred sebe, a zatim sleteli s puta i naleteli na ogradu rimokatoličke porte i stambenu zgradu broj 17 u Ulici Ive Lole Ribara. Đorđe je... »

Ubica danima najavljivao zločin

Blic petak, 9. maj 2008.  
Sahranjena Vukosava Trajković
VLADIČIN HAN - Na seoskom groblju u Repincu kod Vladičinog Hana juče je sahranjena Vukosava Trajković (48), spremačica u Osnovnoj školi „Branko Radičević“ koju je 7. maja u 6.40 u školskom hodniku nožem ubio bivši suprug Miroslav Trajković (48). Direktor škole Mile... »

Američki ekspert sa "neobičnim" stavom: Kosovo je presedan

RTV petak, 9. maj 2008.  
RTV: Američki ekspert sa "neobičnim" stavom: Kosovo je presedan
VAŠINGTON - Naučni saradnik u vašingtonskom Centru "Vudro Vilson" Džon Sitilidis izjavio je za "Glas Amerike" da se Zapad do sada uglavnom bavio uvodenjem kaznenih mera Beogradu, i da SAD i zapadna Evropa nisu najsrećnije rešili kosovsko pitanje. Sitilidis je ocenio da su američki predsednički... »

Evropski parlament odbio Blaterov plan

Mondo petak, 9. maj 2008.  
Evropski parlament odbacio je plan predsednika FIFA Sepa Blatera da u fudbalskim klubovima ograniči broj stranaca. Blater je hteo da se zabrani da timovi na terenu imaju više od šestorice fudbalera iz inostranstva, odnosno više od 11 ukupno. Plan je odbačen sa 518 glasova protiv i samo 49 za.... »

Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.