Arhiva vesti » ponedeljak 12. maj 2008
Nikolić: "Veliko razumevanje sa Koštunicom"
Mondo ponedeljak, 12. maj 2008.Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Tomislav Nikolić izjavio je da je sa liderom Demokratske stranke Srbije (DSS) Vojislavom Koštunicom počeo da dogovara neke principe o formiranju vlade i izbora koalicionog partnera. Nikolić je za Radio-televiziju Srbije rekao da u razgovorima nije... »
U Čačku najviše mandata za NS-DSS
Press ponedeljak, 12. maj 2008.U Skupštini grada Čačka lista Nova Srbija-Demokratska stranka Srbije imaće 24 od ukupno 75 odbornika, pokazuju podaci Opštinske izborne komisije.
Prema rečima zamenika predsednika OIK-a Sime Stokića, lista "Za evropski Čačak", koju čine Demokratska stranka (DS) i Srpski pokret obnove (SPO) imaće 18, Srpska radikalna stranka 12, SPS-PUPS devet, G17 plus četiri, a grupa... »
OD MENE ZAVISI
Kurir ponedeljak, 12. maj 2008.Najrealnija je vlada SRS-DSS-SPS i ostalih stranaka u našim koalicijama, ali sam spreman da razgovaram sa svima. Oko Haga nema kompromisa!
BEOGRAD - Najveći pobednik jučerašnjih vanrednih parlamentarnih izbora, osim koalicije “Za evropsku Srbiju”, jeste lista SPS-PUPS-JS i njen nosilac Ivica Dačić. Lider SPS u intervjuu za Kurir priča o narednim potezima svoje... »
Novak za desetku
Glas javnosti ponedeljak, 12. maj 2008.Najbolji srpski teniser slavio posle velike borbe sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:3), osvojio 10. titulu u karijeri i primakao se na ATP listi drugoplasiranom Nadalu na samo 310 bodova
U finalu rimskog Mastersa najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Švajcarca Stanislasa Vavrinku sa 2:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3. Deseta titula u karijeri, a četvrta na turnirima Masters serije Đokoviću je donela ček... »
EU: Narod dao jasnu pobedu proevropskim snagama
EMG ponedeljak, 12. maj 2008.Evropska unija je u prvom reagovanju na rezultate parlamentarnih izbora u Srbiji "toplo pozdravila jasnu pobedu proevropskih snaga" i saopštila kako se nada da će "brzo biti formirana Vlada s jasnim evropskim programom".
U saopštenju Predsedništva Evropske unije, izdatom u Briselu, naglašava se da bi to, uz ispunjavanje uslova utvrđenih na poslednjem zasedanju šefova diplomatija EU 29. aprila, "omogućilo Srbiji da napreduje na putu u EU,... »
Više od 9.000 mrtvih u zemljotresu u Kini
RTS ponedeljak, 12. maj 2008.Premijer Narodne Republike Kine Ven Đabao izjavio je večeras da su posledice zemljotresa koji je pogodio jugozapadne delove te zemlje mnogo ozbiljnije nego što je procenjeno u prvom trenutku pa je uputio apel za pomoć. 'Situacija je mnogo ozbiljnija nego što smo procenili i potrebno nam je više... »
GIK: 39 odsto "Za evropski Beograd"
B92 ponedeljak, 12. maj 2008.Beograd -- Prema preliminarnim rezultatima, lista "Za evropski Beograd – Boris Tadić" osvojila je 45 odborničkih mesta od ukupno 110 u skupštini glavnog grada.
Ta lista je osvojila 39,20 odsto glasova, prema podacima na osnovu obrađenih 99,91 odsto obrađenih biračkih mesta i 99,89 odsto biračkog tela, saopštila je Gradska izborna komisija. Srpska radikalna stranka osvojila je 35,01... »
Rekordan uzlet indeksa akcija Beogradske berze
RTV ponedeljak, 12. maj 2008.BEOGRAD - Na Beogradskoj berzi dan posle izbora ubeležen je astronomski rast, najveći do sada za oba indeksa - Beleks 15 skočio je gotovo 13 odsto, na 1.888,17 indeksnih poena, a opšti Belekslajn nešto više od deset procenata, na 3.215,77 poena. Promet iz gotovo hiljadu i po transakcija vredeo je... »
Bitka za Beograd
Politika ponedeljak, 12. maj 2008.Gradonačelnika prestonice ovoga puta biraće odbornici Skupštine grada
Građani Beograda juče su birali novi gradski parlament. Na 1.147 biračkih mesta moglo je da glasa 1.517.783 žitelja prestonice. Po zakonu, Beograđani će novu gradsku vlast dobiti za najviše tri meseca. Za najviše dva meseca... »
Kevin Keler dolazi u Beograd
Blic ponedeljak, 12. maj 2008.Seminar o brendovima
Kevin Keler, jedan od najvećih svetskih stručnjaka iz oblasti brendiranja i strategije brend menadžmenta, gostovaće u Beogradu 16. maja. On će u hotelu „Hajat“ održati jednodnevni seminar pod nazivom „Brendiranje - umetnost i nauka“. Svetski priznati stručnjak, koji je... »
Kušner: Srbija izabrala Evropu
Press ponedeljak, 12. maj 2008.Francuski ministar spoljnih poslova Bernar Kušner (Bernard Koućner) ocenio je da je Srbija na parlamentarnim izborima u nedelju "sasvim jasno izabrala Evropu".
"Prvi rezultati opštih izbora u Srbiji pokazuju čistu prednost koalicije koju predvodi predsednik Boris Tadić", navodi se u saopštenju francuskog ministra spoljnih poslova Bernara Kušnera i državnog sekretara za evropska pitanja... »
Na pomolu promena gradske vlasti
Nacionalni građanski ponedeljak, 12. maj 2008.NOVI SAD – Prema nezvaničnim rezultatima glasanja za nov saziv Skupštine grada u Novom Sadu, kojim smo raspolagali u trenutku zaključenja ovog broja našeg GL, izborna lista Za evropski Novi Sad – Boris Tadić osvojila je 33,1 odsto, Srpska radikalna stranka 26,7 odsto, koalicija Zajedno za Vojvodinu... »
Tenis: Đoković se približio Nadalu
Pink ponedeljak, 12. maj 2008.Posle trijumfa u Rimu najbolji srpski teniser Novak Đoković zadržao je treće mesto na najnovijoj rang listi najboljih igrača sveta (ATP), ali se bodovima osvojenim u italijanskoj prestonici potpuno približio drugoplasiranom Špancu Rafaelu Nadalu. Uoči turnira u Rimu, na kojem je branio titulu,... »
Ivanovićeva nazadovala, Jankovićeva napredovala za mesto
RTS ponedeljak, 12. maj 2008.Srpska teniserka Ana Ivanović izgubila je drugo mesto na danas objavljenjoj svetskoj WTA rang listi, dok je Jelena Janković napredovala do četvrte pozicije. Ivanovićeva, koja je sada treća na svetu, drugo mesto je izgubila pošto nije uspela da odbrani titulu osvojenu prošle godine na turniru u... »
U Novom Sadu, Nišu, Čačku - koalicija oko DS
Mondo ponedeljak, 12. maj 2008.Koalicija "Za evropski Novi Sad" osvojila je najviše glasova na izborima za Skupštinu grada Novog Sada, saopštio je potpredsednik Demokratske stranke i nosilac liste te koalicije Bojan Pajtić. Prema rezultatima sa oko 65 odsto biračkih mesta u Novom Sadu, ta koalicija osvojila je 33,38 odsto... »
Arhiva » Kategorije » 12.05.2008
Arhiva » Izvori » 12.05.2008
©2012 Netmark d.o.o.











