Arhiva » Vesti » Kurir 17.05.2008

BEZ OBEĆANJA

Vaterpolisti Srbije počeli pripreme za burno leto, kada ih očekuje odbrana titule u Svetskoj ligi, zatim Evropsko prvenstvo i OI

Kurir subota, 17. maj 2008.

Pred vaterpolo reprezentacijom Srbije je jedno od najburnijih leta u poslednjih nekoliko godina. Tri velika takmičenja - Svetska liga (23. maj - 22. jun), Evropsko prvenstvo (4. - 13. jul) i, kao kruna sezone, Olimpijske igre u Pekingu (turnir počinje 10. avgusta) veliki su izazov za izabranike selektora Dejana Udovičića. Na prva dva takmičenja Srbija brani zlatnu medalju, dok na Igre kao jednom od glavnih ciljeva svih sportista nije potrebno mnogo trošiti reči.

Iako igrači, svi odreda, znaju da javnost uvek očekuje najbolje rezultate od njih, pripreme počinju sa zajedničkim motivom - da urade sve što mogu, a za koje će mesto to biti dovoljno na kom takmičenju niko ne želi da prognozira. Jedan od najiskusnijih Dejan Savić istakao je da Svetska liga nije u prvom planu, a da je cilj naše reprezentacije uvek jedna od medalja na velikim takmičenjima.

- Svetska liga nam nije u prvom planu, iskoristićemo je kao pripremni period za Evropsko prvenstvo i Olimpijske igre. Zna se da je cilj na ta dva takmičenja medalja, ali, iako sam već video po novinama da idemo na dva zlata, svi treba da znaju da to nije tako. Ne bi trebalo da varamo narod i da pričamo takve stvari - rekao je Savić i naglasio da ne može da izdvoji koje je takmičenje značajnije.

- Ne tražim alibi, ali nikada nije bilo teže osvojiti zlato. Mi nećemo biti zadovoljni bronzom ili srebrom, ali jurimo na neko od odličja. Nema prioriteta, na EP ćemo uraditi sve da dođemo do najviše tačke, a kada su Igre u pitanju, sve se zna, jer je ovo verovatno nekima od nas poslednja godina - zaključio je Savić.   

ŠAPIĆ: NISMO VIŠE SUPERIORNI

Najbolji strelac u istoriji našeg vaterpola Aleksandar Šapić kaže da očekuje veoma zanimljiva takmičenja i ističe da sada ima veći broj kandidata za najsjajnije odličje.

- Probaćemo na svakom takmičenju da igramo iz sve snage. Ono što je sigurno, za razliku od prethodnih godina, nismo kvalitetom toliko superiorni koliko smo to bili do 2006. godine. Krug, ne samo kandidata za podelu medalja, nego i za samo zlato, proširio se, tako da će sva tri takmičenja biti baš interesantna.


Objavljeno na sajtu kurir-info.rs »


Povezane vesti

Svetska liga kao trening


Glas javnosti subota, 17. maj 2008.

Sportske vesti: VATERPOLO: Nismo više favoriti


Dnevnik subota, 17. maj 2008.

Komentari


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.