Arhiva vesti » petak 13. jun 2008

„Petlovi“ beže iz lonca

Glas javnosti petak, 13. jun 2008.  
Mislim da ćemo morati da promenimo stil igre. Treba da budemo mnogo brži i pokretljiviji. Trebaju nam bodovi i pobeda, a njih će nam doneti samo rizična igra koja se ponekad isplati, smatra Galas
Jedan od derbija grupe C, koja je odmah posle žreba s pravom dobila naziv „grupa smrti“, igra se večeras u Bernu između Francuske i Holandije. Već na startu šampionata oba tima su prikazala različitu formu. Van Bastenove „lale“... »

Trojici „žutih osa” ukupno 31 godina zatvora

Dnevnik petak, 13. jun 2008.  
Veće za ratne zločine Okružnog suda u Beogradu, kojim je predsedavala sudija Tatjana Vuković, osudilo je juče okrivljene Dragana Slavkovića na 15 godina zatvora, Ivana Koraća na 13, a Sinišu Filipovića na tri godine zatvora, po optužbi za ratni zločin nad muslimanskim civilnim stanovništvom na... »

Tadić odgovorio Banu

Pink petak, 13. jun 2008.  
B92: Tadić: Trasiran put Srbije u EU
Koštunica: Tadić nije smeo da odgovori na Banov predlog
Predsednik Srbije Boris Tadić preneo je generalnom sekretaru UN Ban Ki-munu stav Srbije da o rekonfiguraciji međunarodnog prisustva na Kosovu i Metohiji treba da odluči Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija. U odgovoru na pismo o rekonstrukciji UNMIK-a, koje je juče... »

Ako Župljnin laže, DNK ne laže

Glas javnosti petak, 13. jun 2008.  
BEOGRAD - Identitet haškog optuženika Stojana Župljanina juče je zvanično potvrđen DNK analizom posle čega mu je istražni sudija Veća za ratne zločine Dragan Plazinić odredio pritvor. Time su otvorena vrata za njegov transport u Sheveningen, a negiranje identiteta donelo mu je svega 24 sata, koliko... »

Francuska se zalaže za primenu S S P

RTS petak, 13. jun 2008.  
Francuska koja će od 1. jula predsedavati Evropskom unijom, učiniće sve za napredak u primeni Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa Srbijom, izjavio je u Briselu francuski amabasador, šef misije u EU, Pjer Selal koji je predstavio prioritete francuskog predsedništva EU. Ambasador Selal je... »

Zeman banuo!

Večernje novosti petak, 13. jun 2008.  
Zdenek Zeman LjUDI koji vode Crvenu zvezdu su, izgleda, preko noći vratili evropski imidž klubu. Više ne traže trenere, već oni sami dolaze u Beograd da se samoreklamiraju i nude. Tako je Zdenek Zeman u Rimu načuo da će crveno-beli, možda, na sednici UO da smene Aleksandra Jankovića. Čovek ništa... »

„Delta“ će osvojiti slovenačko tržište

Glas javnosti petak, 13. jun 2008.  
Miroslav Mišković izgradiće u Sloveniji šoping mol dva puta veći nego u Beogradu, vredan 242,5 miliona evra. „Sve je išlo glatko jer je ponuda bila kvalitetna, tender je dobio „Gret“, a „Deltu“ izabrao za investitora“, kaže Racić
BEOGRAD - Kompanija "Delta rijl estejt", deo "Delta holdinga" Miroslava Miškovića, konačno se, posle više neuspešnih pokušaja, probila na slovenačko tržište i sklopila ugovor o izgradnji velikog tržnog centra u LJubljani sa... »

Brega povredio kičmu

Večernje novosti petak, 13. jun 2008.  
Goran Bregović MUZIČAR Goran Bregović (58) povređen je u četvrtak, oko 14.30, kada je pao na leđa sa merdevina visokih četiri metra, postavljenih na stablo višnje u dvorištu svoje kuće na Senjaku. Prebačen je u Urgentni centar gde su mu lekari konstatovali prelom prvog lumbalnog pršljena. Tu će... »

Hiljade radnika u Belgiji protestuje zbog skupoće

Blic petak, 13. jun 2008.  
Nekoliko hiljada nezadovoljnih radnika započelo je juče u Briselu protest protiv sve većih cena i pada kupovne moći, prenosi AP. Prema navodima policije, oko 6.000 sindikalaca okupilo se u centru Brisela zahtevajući smanjenje cena struje, goriva i hrane. Protest radnika je blokirao saobraćaj i omeo... »

Tehnička vlada menja upravne odbore medija

Politika petak, 13. jun 2008.  
Lončar: Odluke o imenovanjima donete protivzakonito. Cvetković: Ukoliko je to protivzakonito pretpostavljam da postoje pravni lekovi koji će se primeniti
Tehnička vlada Srbije juče je, većinom glasova, imenovala nove članove Upravnog odbora „Politika” a.d., istovremeno je sa dužnosti predstavnika državnog kapitala Skupštine „Politika” a.d. razrešen Aleksandar Simić, a za vršioca... »

Župljanin odbio da primi optužnicu

B92 petak, 13. jun 2008.  
Beograd -- Haški optuženik Stojan Župljanin odbio da primi optužnicu, tvrdeći da je on Branislav Vukadin, rekao je njegov advokat Nebojša Maraš. Doneto rešenje o izručenju Hagu.
Obraćajući se novinarima ispred Specijalnog suda, Maraš je rekao da je njegov branjenik izrazio sumnju u DNK analizu koju je obavio MUP Srbije, tvrdeći da je policija pogrešno utvrdila njegov identitet. Maraš je dodao da je... »

Nikolić: SPS razgovara sa DS-om

B92 petak, 13. jun 2008.  
Beograd -- Lider radikala Tomislav Nikolić izjavio je da je izvesno da je SPS "u velikim razgovorima sa Demokratskom strankom". DSS neće praviti vladu sa SPS-om, kaže Zoran Lončar.
"Nisu tačne tvrdnje Dačića da SPS razgovara samo sa SRS-om i DSS-NS, to je njegov izgovor za odlazak u 'žuti tabor'", rekao je Nikolić Tanjugu. Prema njegovim rečima, pregovori o formiranju vlade SRS-a, koalicije DSS-NS i... »

Početna cena za Jat 150 miliona evra

Mondo petak, 13. jun 2008.  
B92: Početna cena za Jat 150 mil. evra
Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Mlađan Dinkić najavio je da će tender za privatizaciju "Jat ervejza" biti raspisan oko 15. jula i naveo da će početna cena biti 150 miliona evra. On je novinarima rekao da će obaveze prema zaposlenima u "Jat ervejzu", u iznosu od 28 miliona evra, biti... »

Ostaje manjak u amanet

Večernje novosti petak, 13. jun 2008.  
ANALIZA trošenja za prvih pet meseci ove godine pokazuje da je državna kasa u najvećoj meri izbalansirana - rekao je u četvrtak Mirko Cvetković, ministar finansija. Međutim, on je objasnio da će u delu budžeta “ispod crte”, koji obuhvata plaćanja van redovnih izdataka, kao što su isplata stare... »

Suprotno rezoluciji 1244

Pink petak, 13. jun 2008.  
Koštunica:Predlog Ban Ki Muna suprotan rezoluciji 1244
Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica izjavio je večeras, povodom današnje najave generalnog sekretara UN Ban Ki Muna da će izmeniti delovanje misije UN na Kosovu i Metohiji tako što će angažovati Euleks pod okriljem UN, da smatra da je takav predlog suprotan... »

Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.