Arhiva » Vesti » Večernje novosti 17.07.2008

Egerešiju gong

Večernje novosti četvrtak, 17. jul 2008.

SKUPŠTINOM Vojvodine u naredne četiri godine predsedavaće Šandor Egereši (45), član Saveza vojvođanskih Mađara iz Bačke Topole. Za njega je u sredu na konstitutivnoj sednici glasalo 89 od 120 poslanika. Protiv njegovog izbora bili su poslanici SRS i DSS.

- Zalagaću se za prosperitet, evropski put i negovanje multietičnosti Vojvodine, ali i za nastavak njenog ekonomskog razvoja - poruka je koju je Egereši poslanicima uputio na srpskom i mađarskom jeziku, ali i na preostala četiri zvanična jezika u ovoj instituciji - slovačkom, rumunskom, ukrajinskom i hrvatskom.

Na dve sednice, koje su u sredu, počevši od 11 časova uz povremene prekide administrativne prirode, održane jedna za drugom i trajale do 17 časova, verifikovani su mandati poslanika, a zatim je izabrano i šest potpredsednika. To su Martin

Zloh i Siniša Lazić, obojica iz DS, Branislav Mitrović

(G 17 plus), Maja Sedlarević (LSV), dr Branislava Belić (SPS-PUPS) i Igor Mirović (SRS).

Poslanici su treću sednicu zaredom počeli u sredu u 18 časova, kada im se ekspozeom obratio mandatar dr Bojan Pajtić (DS). U ekspozeu Pajtić navodi da će nova vojvođanska vlada nastaviti tamo gde je stala “stara” koju je on u prethodnom mandatu predvodio:

- Za četiri godine u Vojvodini nezaposlenost mora biti smanjena na nivo u razvijenim evropskim zemljama. U potpunosti moramo da obnovimo infrastrukturu, dovedemo zdravstvo na visok evropski nivo, a većina naseljenih mesta mora imati vodovodnu i kanalizacionu mrežu - deo je planova koje je pred sebe i svoj kabinet sa 17 sekretarijata stavio novi-stari predsednik Izvršnog veća Vojvodine.


Objavljeno na sajtu novosti.rs »
Podeli na Facebooku Podeli na Twitteru

Povezane vesti

Egereši: Evropski put Vojvodine

B92 četvrtak, 17. jul 2008.

Šandor Egereši predsednik Skupštine Vojvodine

Politika četvrtak, 17. jul 2008.

Egereši predsednik Skupštine, Pajtić PIV-a

Dnevnik četvrtak, 17. jul 2008.

Izabrana nova pokrajinska vlada

Građanski list četvrtak, 17. jul 2008.

Egereši na čelu parlamenta

Danas četvrtak, 17. jul 2008.

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2010 Netmark d.o.o.