Arhiva » Vesti » Blic 19.07.2008

Zvezda nema ni tim, ni igru

Zdenjek Zeman

Blic subota, 19. jul 2008.
Zdenjek Zeman Startne pobede na pripremama u Austriji i Sloveniji (Ilc 13:0 i Glorija 3:1) uspavale su Crvenu zvezdu, koja je zaređala poraze u 270 minuta bez postignutog gola. Remi sa Murom (0:0) i promašaji protiv Vroclava (0:4) i Sigme (0:2) poslednji su rezultati srpskog vicešampiona na manje od četiri nedelje pre početka sezone.

Očigledno je da nešto nije u redu, ne samo u upravi kluba već i u igračkom kadru izabranom od sportskog direktora Gorana Bunjevčevića, a koji za sada bez uspeha vodi Zdenjek Zeman.

- Ovo nisu utakmice koje bi mogli da odigramo kako bi trebalo, zato što smo i fizički i taktički još na početku. Radimo stvari u ovom periodu drugačije nego što su igrači navikli prethodnih godina. Tražimo igru i fudbaleri bi trebalo da se naviknu na sistem koji zahtevam, ali protivnici iz poslednje dve utakmice nisu nam dozvoljavali da tu igru i sprovedemo. Moramo da se naviknemo, ali nije nam lako - kaže Čeh.

Zeman ističe da još nije vreme za brigu.

- Za mene su ovo samo trening utakmice i rezultat je u drugom planu. Pokušavam da nametnem igračima taktički deo, odnosno bazu kako bi trebalo da igramo u narednom periodu. Ekipa to, međutim, još ne prihvata. Mi naš program ne menjamo. Želeo sam drugačije, lakše protivnike u ovoj fazi priprema da bismo mogli da sprovedemo igru za koju se pripremamo, jer je teže igrati protiv prvoligaških ekipa nego nižerazrednih.

Opširnije u izdanju za subotu, 19. jul 2008.

Preuzeto sa sajta blic.co.yu »

Povezane vesti

Zvezda sa Zemanom nema ni tim, ni igru!
RTV subota, 19. jul 2008.
Igrači me još ne shvataju
Danas subota, 19. jul 2008.

Ključne reči

Crvena Zvezda Slovenija

Komentari na drugim sajtovima

Add to Google

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi