Vesti » Press 25.07.2008

Preko Poljske do polufinala!

Odbojkaši Srbije danas protiv Poljaka igraju odlučujući meč za plasman među četiri najbolje ekipe Svetske lige, Ivan Miljković uveren u trijumf!

Press petak, 25. jul 2008.
Proći će poljaci kao amerikanci... Naši odbojkaši na utakmici protiv SAD

Odbojkaši Srbije na pragu su plasmana u polufinale fajnal siks turnira Svetske lige u Rio de Žaneiru! Na tom putu stoji im samo selekcija Poljske! „Plavi" danas (18.15, RTS 2) protiv Poljaka moraju da prikažu igru kao sa prethodnog meča, kada su razbili Amerikance, čime bi istakli kandidaturu za osvajanje milion dolara, koliko donosi prvo mesto.

Korektor selekcije Srbije Ivan Miljković veruje u još jednu pobedu našeg tima, ali opominje da protiv Poljske ne sme biti opuštanja.

- Očekujem težak meč, kao što je bio i prethodni, ali realno je da prođemo u polufinale. Odlična igra koju smo prikazali protiv SAD ulila nam je samopouzdanje, ali ne smemo da se zavaravamo da smo sada najbolji na svetu. Treba da nastavimo da igramo maksimalno borbeno i angažovano kao i do sada. Ovaj meč biće nam dobra priprema za polufinalni duel, a potom i za Olimpijske igre - kaže Miljković.

Srpski odbojkaši su na startu turnira demonstrirali vrhunsku odbojku i najavili da bi mogli da, posle dve srebrne i dve bronzane medalje, konačno dođu do titule u Svetskoj ligi. Kapiten „plave čete" Nikola Grbić poručio je da ekipa ne sme da razmišlja o rezultatu, već samo o svojoj igri.

- Ne sme biti opuštanja protiv Poljske, a toga se jedino plašim, bez obzira na to da li nam je pobeda potrebna za prolaz ili ne. Biće teško ponoviti igru kao protiv Amerikanaca, ali nam je upravo to jedan od imperativa na ovom meču. Pošto ćemo sa Poljskom da igramo i u grupi na OI, eto nam prilike da im pobedom ubijemo samopouzdanje i napravimo pobednički mentalitet u odnosu na njih - rekao je kapiten Srbije.

Grbić se na kraju osvrnuo i na izuzetno dobru atmosferu u mladom timu Srbije, koja je bitan faktor njihovih uspeha.

- Ovo je jedna uravnotežena grupa mladih momaka koja se dobro slaže i gde svaki igrači zna svoju ulogu u timu. To je dobar preduslov da dobro funkcionišemo i na terenu, pa se nadam da ćemo nastaviti sa dobrim igrama - poručio je Grbić.

U drugoj grupi Brazil, koji je u prvom meču demolirao Rusiju sa 3:0, danas (15.00) igra protiv Japana meč u kome je apsolutni favorit za pobedu i plasman u polufinale. Pobednik Svetske lige dobiće ček na milion dolara, poraženom će pripasti 500.000, trećeplasiranom 300.000, a ekipi koja zauzme četvrto mesto 200.000 dolara.

D. STOJMENOVIĆ

Preuzeto sa sajta pressonline.rs »

Povezane vesti

SL: Odbojkaši Srbije u polufinalu!
B92 petak, 25. jul 2008.
Odbojka: Odbojkaši u polufinalu
Pink petak, 25. jul 2008.
Srbija u polufinalu Svetske lige
RTV petak, 25. jul 2008.
ODBOJKA (SL): Poljaci ćao! Na redu su Rusi
Mondo petak, 25. jul 2008.
Srbija u polufinalu sa Rusijom
RTS petak, 25. jul 2008.
Nema opuštanja
Glas javnosti petak, 25. jul 2008.
Nebo je granica
Kurir petak, 25. jul 2008.
Janić: Pobeda u jednom dahu
Blic petak, 25. jul 2008.
A sad, polka sa Poljacima
Alo petak, 25. jul 2008.

Oglasi

Add to Google
Add to Facebook
©2008 Naslovi