Arhiva » Vesti » Blic 20.08.2008

Antić selektor

IO Fudbalskog saveza Srbije proglasio novog selektora

Blic sreda, 20. avgust 2008.

Izvršni odbor Fudbalskog saveza Srbije proglasio je večeras i zvanično Radomira Antića za novog selektora Srbije i razrešio Miroslava Đukića sa ove funkcije koju obavlja od januara ove godine. Dogovor sa poznatim stručnjakom postigla je juče tročlana delegacija FSS koju su sačinjavali: predsednik Karadžić, potpredsednik Bingulac i generalni sekretar Laković.

Na taj način otpala je kombinacija da vruću stolicu preuzme trener Čukarički Stankoma Dragoslav Stepanović, koji je proteklih dana figurisao kao prvi kandidat, dok je vrh FSS u potaji nudio palicu „orlova“ Antiću. Poznato je da je nekadašnji as Partizana, koji je u Španiji trenirao triling velikih Real, Barselonu i Atletiko, u proteklih desetak godina uporno odbijao svaki razgovor na ovu temu.

Prvi put Antiću je nuđeno da bude selektor još 1998. godine posle odlaska Slobodana Santrača, zatim još u nekoliko navrata, ali je on ostao dosledan stavu da o tome uopšte ne pregovara.

Antićevim pristankom potvrđene su jučerašnje nezvanične informacije da su čelnici Fudbalskog saveza Srbije zbog odlaska na pregovore sa njim pomerili za danas sednicu Izvršnog odbora na kojoj će smeniti Miroslava Đukića. Termin sastanka fudbalske vlade biće utvrđen danas pre podne, ali je sigurno da će fudbalska Srbija do večeras u Antiću i zvanično dobiti novog selektora A reprezentacije.

Prvi posao Radomira Antića biće da do petka sastavi spisak reprezentativaca za utakmice sa Farskim Ostrvima i Francuskom, jer do tada kancelarija FSS treba da najavi inostranim klubovima u kojima igraju naši reprezentativci njihovo odsustvu zbog obaveza prema nacionalnom timu. Reprezentativci Srbije će se 1. septembra okupiti na pripremama u Beogradu, pet dana kasnije sledi njihov debi u kvalifikacijama protiv Farana, na stadionu Crvene zvezde, a 10. septembra novi selektor biće na teškom ispitu u Parizu, protiv selekcije Francuske.

Od Užica do Madrida

Radomir Antić je rođen 22. novembra 1948. u Žitištu, prvotimac užičke Slobode postao je 1967, a sledeće godine prešao je u Partizan gde je igrao do odlaska u Fenerbahče, 1976. godine.

Od 1978 - 80. igrao je za Saragosu, a potom četiri sezone u Lutonu (Engleska). Odigrao je jednu utakmicu za nacionalni tim Jugoslavije. Od 1988 - 91. trenirao je Saragosu, zatim jednu sezonu madridski Real, a sledeće tri predvodio je Ovijedo. Vodeći tri sezone madridski Atletiko osvojio je duplu krunu 1996, a zatim još dva puta do 2000. nakratko trenirao isti tim i plasirao se u finale Kupa.

Slede: Ovijedo (2000-01), Barselona (2003) i Selta (2004).

Đukić: Čekam advokata iz Španije

Jučerašnji razgovor predstavnika Fudbalskog saveza Srbije sa smenjenim selektorom o načinu raskida saradnje bio je kratak i bez rezultata, pa tek ostaje da se dve strane dogovore o tome.

- Pitao sam ih o čemu da pričamo ako me Izvršni odbor još nije smenio. Novi sastanak nismo zakazali, ali će biti održan posle konačne odluke - rekao je Đukić za „Blic“ posle jučerašnjeg susreta sa potpredsednicima FSS Vukadinovićem, Tomićem i Đorđevićem.

- Za definitivan dogovor još je rano, iako se njima očigledno žuri da me smene, pa razmišljaju unapred. Rekao sam im da ćemo o raskidu pričati kad iz Španije dođe moj advokat. Moj stav je jasan: imam čvrst i precizan ugovor, koji nisam sastavljao ja nego oni koji su me angažovali.

Da li ćete insistirati na isplati plate od 240 hiljada evra godišnje za vas, kao i za vaše saradnike u stručnom štabu (mesečno 2500 evra)?

- Ne volim o ciframa, ali ovaj ugovor ne raskidam ja, nego druga strana. Zbog njega sam napustio dotadašnju sigurnost i ušao u jednu avanturu. Proteklih meseci odbio sam nekoliko ponuda zbog želje da vodim reprezentaciju i sada sve to treba da ostavim protiv svoje volje. Sve će se znati za nekoliko dana - konstatuje Đukić.


Objavljeno na sajtu blic.rs »


Povezane vesti

Posao Antiću


Kurir sreda, 20. avgust 2008.

Antić nas vodi na Mondijal


Alo sreda, 20. avgust 2008.

Radomir Antić nov selektor Srbije


Nacionalni građanski sreda, 20. avgust 2008.

Radomir Antić selektor Srbije


Press sreda, 20. avgust 2008.

Radomir Antić novi selektor


Večernje novosti sreda, 20. avgust 2008.

Antić je novi selektor Srbije


Danas sreda, 20. avgust 2008.

Komentari

19.08.2008 23:31
ctahko (si)
ma, vi niste normalni. menjati selektora posle svakog poraza... to je neverovatno. fudbal nam je loš odavno a vi menjate selektore. nemamo niti jednog igrača evropskog formata a kriv nam selektor.

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.