Arhiva » Vesti » Dnevnik 10.09.2008

Hteo da napadne sveštenika

Dnevnik sreda, 10. septembar 2008.

Roko B. (43) iz Bačke Palanke uhapšen je pre napada na sveštenika katoličke crkve u Budisavi.

Po nezvaničnim saznanjima, policajci su tokom noćnog obilaska opazili sumnjivog muškarca u mraku parkića ispred katoličke crkve u Budisavi. Prilikom pokušaja legitimisanja, jedan od policajaca je primetio da je on u travu bacio torbicu, u kojoj je pronađen pištolj M88, crna pamučna kapa fantomka, tablet, oko 20 metara konopca, skalpel, baterijska lampa i šrafciger.

Roko D. je izjavio da je pištolj, alat i fantomku namenio za napad na katoličkog sveštenika u Budisavi, jer je saznao da u kući ima 15.000 evra od priloga za obnovu mesne crkve.

Identitet sveštenika koji je bio meta napada još nije poznat. Po nezvaničnim saznanjima, istražni organi su otišli do crkve u Budisavi da ga obaveste, ali su naišli na zaključana vrata, pošto je otputovao. O tome nisu obavestili ni meštane, da ne bi „digli uzbunu“.

Kako se pretpostavlja, sveštenika je najverovatnije tipovala zasad nepoznata osoba, koja je angažovala Roka B. On je, po planu, trebalo da sveštenika sačeka ispred kuće, a koja se nalazi pored crkve, prepadne, veže konopcem, a potom otme plen. Roko D. je od ranije poznat organima gonjenja.

Poslato 09.09.2008


Objavljeno na sajtu dnevnik.rs »


Povezane vesti

Komentari


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.