Otrov na hleb konkurencije
Slaviša Janjić, vlasnik prodavnice, posle četiri godine prekinuo saradnju sa pekarom "Ivanović". LJubomorna vlasnica Dragana Ivanović ušla u prodavnicu i polila hleb novog dobavljača, pekare "Stanković"
Po onoj narodnoj - "da komšiji crkne krava", u Sopotu je pre nekoliko dana Dragana Ivanović, vlasnica pekare "Ivanović", na konkurentski hleb firme "As braća Stanković" prosula bočicu stoprocentnog etiola! Samo zahvaljujući video-nadzoru koji je postavljen u prodavnici, slučaj je otkriven, čime su izbegnute tragične posledice. Protiv Dragane Ivanović pokrenut je krivični postupak.
Slaviša Janjić, vlasnik prehrambene prodavnice, je četiri godine nabavljao hleb za svoju radnju iz pekare "Ivanović". Kako je prodaja bivala sve slabija, on je odlučio da promeni dobavljača i sklopio ugovor sa pekarom braće Stanković.
- Dva dana posle sklapanja ugovora sa novom pekarom, 23. avgusta oko 7.20 ujutru, Dragana je došla u našu radnju da potpiše fakture, i tom prilikom je realizovala svoj bolesni plan. Tražila je pogodan trenutak, vrtela se po radnji i kada nikog nije bilo u blizini police sa hlebom, iz džepa je izvadila bočicu etiola i polila je po hlebu konkurentske pekare - izjavio je Janić i dodao da se na snimku sigurnosne kamere jasno vidi kada je i kako to uradila, kao i trenutak kada je pitala prodavačicu gde stoji hleb pekare "As braća Stanković". Ubrzo po izvršenom krivičnom delu, Dragana je napustila objekat. Srećom, zahvaljujući prodavačicama koje su osetile užasan smrad etiola, izbegnuta je tragedija koja se mogla završiti s ljudskim žrtvama.
DRAGANA IVANOVIĆ: REČ JE O ZABUNI
Kako bismo saznali zašto je prosula otrov po hlebu, kontaktirali smo Draganu Ivanović.
- Ružno je da pišete o tome kada krivični postupak nije završen. U pitanju je jedna sabotaža! Vlasnik te prodavnice mi duguje novac za hleb i zbog toga je sve inscenirao!
Na pitanje, kako se onda na snimku vidi trenutak kada prosipa otrov, Dragana je rekla da je reč o zabuni. Janić je na Draganine optužbe odgovorio da su ostale neke neisplaćene fakture, koje je odlučio da ne plati tek kada je saznao šta je uradila, jer "nema nameru da plati monstrumu koji je u stanju da smisli ovako bolestan plan i poubija ljude". On je najavio da će tužiti Draganu zbog štete koju mu je nanela jer mušterija od tada ima sve manje, kao i njenog sina koji mu svakodnevno preti otkada je saznao da je Janjić razgovarao sa novinarima.
- Da bismo otkrili otkud se u prodavnici odjednom pojavio neprijatan miris, pregledao sam snimak kamere koja je postavljena u blizini polica sa hlebom. Posle prvog šoka, odmah sam pozvao policiju i rekao im šta se dogodilo. Policija je ubrzo pretresla njenu kuću i pronašla bočicu etiola, čime je zločin ovog monstruma još jednom potvrđen - besno je rekao Janić i dodao da mu nije jasno zašto se osoba koja predstavlja opasnost po druge ljude ne nalazi u zatvoru?!
Načelnik MUP Sopot, Bane Marjanović, potvrdio nam je da se incident zaista dogodio, kao i da će protiv Dragane Ivanović uz konsultaciju tužioca biti podneta krivična prijava.
- Zakonski nismo imali pravo da je držimo u pritvoru, jer je za tako nešto potrebno da je reč o izuzetno teškom krivičnom delu - izjavio je Marjanović. Prema nezvaničnim informacijama toksikološka analiza urađena na VMA potvrdila je da je tečnost prosuta po hlebu zaista etiol.
Kao još jedan od mogućih razloga zbog kojih je Dragana prosula otrov po hlebu, stanovnici Sopota navode i činjenicu da Dragana već nekoliko godina boluje od raka i da je zbog toga postala psihički labilna.
Autor:
Objavljeno na sajtu glas-javnosti.rs »


Komentari