Arhiva » Vesti » Blic 08.01.2009

Provalio u kuću i izbo devojčicu i njenu baku

Uhapšen zbog pokušaja dvostrukog ubistva

Blic četvrtak, 8. januar 2009.

ZRENJANIN - Sava S. (32) iz Šapca uhapšen je zbog sumnje da je 6. januara oko tri sata posle ponoći provalio u kuću svoje poznanice Olgice P. u Elemiru kod Zrenjanina i sa više uboda nožem pokušao da ubije njenu majku Anušku P. (60) i ćerku L.M. (15).

Devojčica i Anuška P. posle napada su hitno prebačene u Urgentni centar u Zrenjaninu i nisu u životnoj opasnosti. Prema saznanjima „Blica”, petnaestogodišnja devojčica je juče puštena na kućno lečenje.

Prema rečima dežurnog hirurga zrenjaninske bolnice dr Stojana Ratkova, Anuška je zadobila čak 13 povreda po telu, ali se oporavlja.

- Očekujemo da će uskoro i njeno zdravstveno stanje biti dobro - kaže dr Ratkov.

Povređenu ženu reporter „Blica” zatekao je na hirurškom odeljenju zrenjaninske bolnice. Dok leži u bolničkoj postelji, još u šoku, kaže da su svi spavali kada je Sava uleteo u njihovu kuću.

- Probudila me je buka. U tom trenutku Sava je nogom razbio vrata i ušao u moju sobu, a zatim me je napao nožem i sekirom. Branila sam se koliko sam mogla, ali je on ipak uspeo da me sekirom udari u glavu i istovremeno ubode nožem nekoliko puta. Olgica i moja unuka utrčale su u sobu i pokušale da me odbrane. Ćerka je plakala i vukla ga od mene, a unuka najverovatnije iz straha za svoju majku i mene takođe je pokušala da mi pomogne. Na nesreću, on joj je zadao dva uboda nožem. Prestao je tek kada se umorio - govori vidno uzbuđena i preplašena žena i napominje da je Sava te večeri došao s namerom da je ubije, jer je u njenu spavaću sobu uleteo sa sekirom i nožem.

Anuška kaže da se njena ćerka Olgica neko vreme zabavljala sa Savom.

- Pretio je i ranije, ne samo Olgici već i ostalim članovima porodice. Svi su to olako shvatali, govorili su da onaj ko preti neće uraditi ništa. Ali ja sam nekako osećala da će on nešto uraditi. Imam 13 rana, ali najteža je ona koju nosim na duši - kaže Anuška P.

Olgica je, priseća se ona, pred Novu godinu otišla u Šabac kod Save, ali se ubrzo vratila kući.

- Pobegla je od njega jer ju je on tamo fizički maltretirao - priča Anuška.

Mogući motiv za napad je, kako kaže, to što je ona u nekoliko navrata odvraćala ćerku od njega i zbog toga ju je više puta optuživao.

- Kao i svaka majka, videla sam da on nije za moju ćerku, a on je govorio da sam ja kriva što njih dvoje više nisu zajedno. Krivio me je i mrzeo, pretio da će pobiti celu porodicu - kaže Anuška.

Sava S. je uz krivičnu prijavu sproveden istražnom sudiji Okružnog suda u Zrenjaninu.

Uznemirene komšije

Napad na Anušku P., njenu ćerku i unuku uznemirio je komšije ove porodice u Elemiru. Mnogi su za nesreću čuli tek idućeg dana.

- Anuška u toj kući živi sa svoje dve ćerke, koje su razvedene. Sava se odlučio za takvo zlodelo upravo jer su živele same i bile nezaštićene - kaže jedna komšinica.

Meštani pričaju da su povremeno viđali Savin automobil, ali da im nije izgledao kao neko ko je spreman da učini tako nešto. Posebno ih je potreslo to što je, kažu, uhapšeni bio u stanju da povredi i dete.


Objavljeno na sajtu blic.rs »

Oglasi

042 420 421 user: naslovi pass: naslovi
Add to Google
Add to Facebook
Twitter Naslovi
©2009 Netmark