Arhiva vesti » četvrtak 26. mart 2009
Cvetković: Ekonomska situacija u Srbiji ozbiljna
Beta četvrtak, 26. mart 2009.BEOGRAD, 26. marta 2009. (Beta) - Premijer Srbije Mirko Cvetković izjavio je danas da je ekonomska situacija u Srbiji ozbiljna, ali da Vlada Srbije ima program za ublažavanje posledica ekonomske krize.
Na konferenciji za novinare povodom sklapanja aranžmana sa Međunarodnim monetarnim fondom,... »
Ljajić prvi ponudio fotelju
Večernje novosti četvrtak, 26. mart 2009.Rasim Ljajić VLADAJUĆA koalicija počela je ozbiljne pripreme za rekonstrukciju Vlade i smanjenje broja ministara zbog ekonomske krize. Prema našim saznanjima, početkom iduće nedelje trebalo bi da započnu razgovori Borisa Tadića, Ivice Dačića i Mlađana Dinkića, posle kojih će biti skrojen novi -... »
Glavni tužilac Haškog tribunala danas u Beogradu
24 Sata četvrtak, 26. mart 2009.Bramerc se sastao sa zamenikom predsednika Vlade i ministrom unutrašnjih poslova Ivicom Dačićem, a u 18 sati razgovaraće sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem. Serž Bramerc, glavni tužilac Haškog tribunala, stigao je u dvodnevnu radnu posetu Beogradu, gde razgovara sa srpskim zvaničnicima zaduženim za saradnju sa Tribunalom.
POSETA Predsednik Nacionalnog saveta za saradnju sa Tribunalom Rasim Ljajić smatra da ne treba imati prevelika očekivanja od Bramercove posete, jer je reč o... »
Usvojen zakon o zabrani diskriminacije
e-Novine četvrtak, 26. mart 2009.Skupština Srbije usvojila je Zakon o zabrani diskriminacije koji treba da uspostavi sveobuhvatan i integralan sistem zaštite od diskriminacije. Poslanici Jedinstvene Srbije ispunili obećanje, baš kao i Liberalno demokratske partije - prvi nisu glasali, a drugi su digli ruke za Zakon
PHOTO: BETA/MARKO RUPENA Za zakon, koji je izazvao burne reakcije u javnosti i koji je bio povlačen iz skupštinske procedure na zahtev verskih zajednica, glasalo je 127 poslanika iz vladajuće koalicije i Liberalno demokratske... »
Hapšenja vode do bombaša
Večernje novosti četvrtak, 26. mart 2009.KNjAŽEVAC - Na istočnom groblju u Knjaževcu u četvrtak je sahranjena Radica Lukić (57), supruga Velimira Lukića (62), starešine knjaževačkog Opštinskog prekršajnog veća, koja je u sredu ubijena kada je otvorila ulazna vrata stana i odmah se aktivirala zakačena ručna bomba kašikara. Istovremeno,... »
Dinar sutra jači prema evru nakon višednevnog slabljenja
Beta četvrtak, 26. mart 2009.BEOGRAD, 26. marta 2009. (Beta) - Dinar će sutra ojačati za 0,36 odsto prema evru i zvanični srednji kurs biće 94,6258 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Prema podacima NBS, evro će vredeti oko 34 pare manje nego danas, kada srednji kurs iznosi 94,9671 dinar za evro.... »
Koštunica kritikuje sporazum sa MMF
Beta četvrtak, 26. mart 2009.BEOGRAD, 26. marta 2009. (Beta) - Predsednik Demokratske stranke Srbije (DŠ) Vojislav Koštunica ocenio je danas da će novi aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) biti novi i težak udarac za srpsku privredu i za elementarni standard građana.
U izjavi dostavljenoj medijima on je rekao da... »
U Keniji uhapšena osoba za koju se sumnja da je traži Tribunal
RTS četvrtak, 26. mart 2009.Policija iz glavnog grada Kenije saopštila da je uhapsila osobu za koju se sumnja da je traži Tribunal u Hagu. Policija u Keniji saopštila je da je u Mombasi uhapsila osobu za koju se veruje da je povezana s jednom od istraga koje se vode pred Tribunalom za ratne zločine počinjene u bivšoj... »
Marković: Čekaju nas teška vremena
Blic četvrtak, 26. mart 2009.Ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu Milan Marković najavio je danas da će 9. aprila početi potpisivanje ugovora sa opštinama u Srbiji o programu racionalizacije, po kojem će zaposlenima u upravi biti ponuđena otpremnina u iznosu od 550.000 dinara, koje daje država i 15.000 po godini... »
Zec:Aranžman sa MMF-om je samo privremeno rešenje
Beta četvrtak, 26. mart 2009.BEOGRAD, 26. marta 2009. (Beta) - Ekonomista Miodrag Zec izjavio je danas da će aranžman sa Međunarodnim monetarnim fondom (MMF) samo privremeno smanjiti finansijske probleme Srbije.
On je u izjavi agenciji Beta ocenio da najavljeni pad privrede u Srbiji u 2009. godini nije posledica svetske... »
Najmanje 25 mrtvih u saobraćajnoj nesreći u Rusiji
24 Sata četvrtak, 26. mart 2009.Najmanje 25 ljudi je poginulo u saobraćajnoj nesreći u centralnoj Rusiji, javila je danas ruska agencija RIA Novosti, pozivajući se na izvore u ministarstvu za vanredne situacije.
SUDAR "Autobus se sudario sa kamionom oko 124 kilometara od Moskve, na putu za Vladimir, zatim zapalio", rekli su zvaničnici ministarstva. Najmanje četvoro povređenih u nesreći prebačeno je u obližnju bolnicu i nalaze se u... »
Partizan večeras ponovo protiv CSKA
RTV četvrtak, 26. mart 2009.MOSKVA - Košarkaši Partizana danas od 18 časova i 15 minuta u Moskvi igraju protiv domaćeg CSKA drugu utakmicu četvrtfinalne serije Evrolige. U prvoj utakmici, koja je odigrana u utorak u Moskvi, pobedio je domaći tim sa 56:47. Četvrtfinalna serija Evrolige igra se na tri pobede. U trećoj utakmici... »
Pritvor kriminalnoj grupi zbog "pranja novca"
Mondo četvrtak, 26. mart 2009.Zajedničkom akcijom pripadnika MUP-a, Poreske policije i specijalnog tužilaštva, u Leskovcu i Vlasotincu uhapšeno je devetočlana grupa osumnjičenih za više krivičnih dela, rekao je direktor policije Milorad Veljović. Uhapšenima je određen pritvor. Veljović je kazao da su osumnjičeni nizom krivičnih... »
Cvetković: U budžetu manjak od 190 milijardi dinara
RTV četvrtak, 26. mart 2009.BEOGRAD - Premijer Srbije Mirko Cvetković najavio je danas rigorozne mere štednje na svim nivoima zbog negativnih efekata svetske ekonomske krize i naveo da se u budžetu za 2009. godinu planira manjak od oko 190 milijardi dinara. On je na konferenciji za novinare u Vladi Srbije naveo da će taj... »
Dobit Komercijalne 2,8 mlrd. dinara
B92 četvrtak, 26. mart 2009.Beograd -- Komercijalna banka je u 2008. imala dobit od 2,8 milijarde dinara, što je 5,5 odsto manje nego prethodne godine, objavili su ta banka i revizorska kuća KPMG.
Kako se navodi u izveštaju, zarada po akciji lani je iznosila 3.172 dinara, dok je u 2007. iznosila 3.469 dinara. Izraženo u evrima, Komercijalna banka je lani imala profit od 31,4 miliona evra prema kursu od 31. decembra 2008,... »
Arhiva » Kategorije » 26.03.2009
Arhiva » Izvori » 26.03.2009
©2012 Netmark d.o.o.











