Arhiva » Vesti » B92 03.04.2009

Majami: Đoković - Federer (19h)

Srpski teniser Novak Đoković sastaje se u petak sa Švajcarcem Rodžerom Federerom u polufinalu Masters turnira u Majamiju.

B92 petak, 3. april 2009.
B92: Majami: Đoković - Federer (19h)

Đoković je poslednji put savladao Federera prošle godine na Australijen Openu, dok je poslednji susret srpskog i švajcarskog tenisera bio u polufinalu US Opena kada je nekadašnji ’broj jedan’ slavio sa 3:1 u setovima.

„Nema mnogo toga da se kaže o Rodžeru. On je konstantan na velikim turnirima i bio je veoma dominantan proteklih nekoliko godina. To će biti veoma težak meč“, rekao je Đoković pred susret sa velikim rivalom.

„Imam dobar skor protiv Novaka, tako da se nadam da ću ponovo prikazati dobru igru u meču sa njim. Ovde sam morao da se prilagodim noćnim uslovima, ali mislim da je daleko lakše nego u Indijan Velsu, gde se uglavnom igralo tokom dana“, rekao je Federer.

Meč je na programu u 13 časova po lokalnom, tj 19 časova po srednjeevropskom vremenu.

U drugom polufinalu sastaće se Huan Martin Del Potro, koji je posle velike borbe uspeo da savlada najboljeg tenisera sveta Rafaela Nadala, i Britanac Endi Mari koji je lako eliminisao Španca Fernanda Verdaska sa 6:1, 6:2.

Turnir u Majamiju igra se za nagradni fond od devet miliona dolara.


Objavljeno na sajtu b92.net »


Povezane vesti

Đoković: Borio sam se da preživim na terenu


24 Sata petak, 3. april 2009.

MAJAMI: Novak razbio Federera, sledi Marej


Mondo petak, 3. april 2009.

Novak Đoković u finalu Majamija


RTS petak, 3. april 2009.

Del Potro pobedio Nadala!


RTV petak, 3. april 2009.

Novak vraća dug Federeru


Blic petak, 3. april 2009.

Jači od sebe


Kurir petak, 3. april 2009.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.