Arhiva » Vesti » Mondo 05.07.2009

MI (rukomet): A, od "orlova" - zlato deveto!

Mondo nedelja, 5. jul 2009.  |  MONDO, foto: Guliver/Getty Ima

Nekoliko minuta pošto su se na pobedničko postolje popeli vaterpolisti Srbije, isto su na Mediteranskim igrama uradili i naši rukometaši.

Oni su se u borbi za zlatnu medalju revanširali Francuzima za poraz u grupi i to sa kamatom! Bilo je 35:31 (14:14) za ekipu Jovice Cvetkovića, tako da je Srbija završila Mediteranske igre u Peskari sa devet zlatnih odličja, a 35 medalja ukupno.

Najefikasniji među "orlovima" bili su Momir Rnić i Aleksandar Stojanović. Ubojiti bekovi postigli su po sedam golova, pratio ih je srednji bek Žarko Šešum sa šest, a najveća pretnja iz tima Francuske stigla je od još jednog igrača koji se preziva na "ić" - Igora Anića. Naše gore list postigao je devet golova.

Bronzanu medalju u Peskari osvojili su Tunižani, koji su pobedili Tursku sa 28:24 (16:11).

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images)


Objavljeno na sajtu mtsmondo.com »


Povezane vesti

Zlato na kraju


Večernje novosti nedelja, 5. jul 2009.

MI: Zlato rukometaša za kraj


Pink nedelja, 5. jul 2009.

MI: Rukometaši osvojili zlato!


B92 nedelja, 5. jul 2009.

Još dva zlata za kraj Mediteranskih igara


RTV nedelja, 5. jul 2009.

Rukometaši osvojili zlatnu medalju


RTS nedelja, 5. jul 2009.

Komentari

05.07.2009 23:21
sasa
napokon smo našli recepte za uspehe "pošalji najjaču ekipu na sva takmičenja pa će se valjda naći i neko dovoljno kvalitetno da i mi osvojimo zlato"ljudi ne zavaravajte se što se tiče rukometaša još uvek igramo rukomet osamdesetih.

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.