Arhiva » Vesti » Press 05.07.2009

Partizan ne mora u Ligu šampiona!

Savo Milošević: Crno-beli imaju realne šanse da se kvalifikuju u najjače evropsko klupsko takmičenje. Međutim, stvara se atmosfera da to mora se desi. Ništa se ne mora i neće biti smak sveta ako ne budemo ušli u elitu

Press nedelja, 5. jul 2009.

Još nije odlučio da li će da bude predsednik Partizana... Savo Milošević, juče na terenu SC „Teleoptik" u Zemunu

Legenda Partizana Savo Milošević veruje da će se crno-beli plasirati u Ligu šampiona ovog leta, ali je napomenuo da neće biti smak sveta i ako se to ne dogodi. On smatra da novi sistem takmičenja u kvalifikacijama za evropsku fudbalsku elitu pogoduje njegovom klubu, ali je upozorio da je pred igrače i stručni štab bez razloga stavljen ogroman teret i imperativ velikog rezultata.

Savo promoter akademije fudbala

Savo Milošević ovih dana promoviše novu sezonu „Žiletove akademije fudbala u Srbiji". Selektiranje fudbalera za novu sezonu na prostoru Beograda obavljeno je juče u SC „Teleoptik", u saradnji s Fudbalskim klubom „Partizan", a reč je o klincima uzrasta od 10 do 14 godina. Selekcije će biti održavane još 11. jula u Novom Sadu, odnosno 18. jula u Nišu. Milošević je izrazio zadovoljstvo zbog činjenice što će se pružiti šansa klincima koji je do sada nisu dobili, da se probiju i pokažu fudbalski talenat.

Milošević je posmatrao trijumf „parnog valjka" nad Jagodinom (4:1) u prijateljskom meču u Humskoj i tom prilikom se najbolje uverio s kakvim kvalitetom trenutno raspolaže srpski šampion.

- Partizan u ovom trenutku ima 20-30 odsto jaču ekipu nego prošle sezone. Svi igrači su ostali, a dovedena su dva ili tri kvalitetna igrača. Mislim da smo pogodili s pojačanjima. Gledao sam meč protiv Jagodine i to dosta dobro izgleda. Ono što nas čeka na samom početku sezone biće mnogo teže. S obzirom na to kakav je sistem takmičenja, Partizan ima realne šanse da se kvalifikuje za Ligu šampiona. To ne znači da je posao završen unapred i drago mi je što su momci svesni toga. Stvara se atmosfera da Partizan mora da se kvalifikuje u Ligu šampiona. Ništa se ne mora i neće biti smak sveta i ako ne budemo ušli u elitu - rekao je Milošević za Press.

Rekorder po broju nastupa za naš nacionalni tim podvukao je da je organizovanost Partizana ubedljivo najjači adut kluba iz Humske za naredni period.

- Po starom, dobro oprobanom receptu, Partizanov tim predstavlja spoj mladosti i iskustva. Iz omladinske škole dolaze najveći talenti, a iz inostranstva se vraćaju iskusni, provereni igrači, bivši reprezentativci. Partizanova ubedljiva prednost u odnosu na sve ostale klubove u zemlji je organizovanost kluba i ukupna atmosfera u svim segmentima. Ona daje mogućnost rukovodiocima kluba da u miru rade i donose odluke, bez pritisaka i uticaja sa strane.

Milošević je istakao da bi odbrana Partizana, koju predvode Krstajić, Gavrančić i Đorđević, mogla da bude od presudnog značaja na putu ka Ligi šampiona i novoj odbrani titule. On je trio iskusnih defanzivaca dobro upoznao tokom reprezentativnih akcija, kada su u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2006. godine činili najbolju odbranu u Evropi!

Milan Bošković u Zemunelu!

Bivši portparol Crvene zvezde Milan Bošković juče je ulogu konferansijea obavljao u Partizanovom sportskom centru u Zemunu. Nije na pomolu novi transfer između večitih rivala, već je poznatog novinara televizije B92 angažovala kompanije „Žilet Srbija" da vodi konferenciju za medije povodom nove sezone akademije fudbala. Iako u „neprijateljskom" ambijentu, Bošković se odlično snašao i profesionalno odradio svoj posao.

- Partizan je prošle sezone primio ubedljivo najmanje golova. Odbrana je već bila jaka, a dolaskom Krstajića dobiće na čvrstini i iskustvu. Gavrančić je, u međuvremenu, ušao u bolji ritam nego kad je došao. Đole već dve godine igra zaista kapitenski, pa očekujem da njih trojica budu bedem ispred gola.

Savo Milošević nedavno je okončao bogatu fudbalsku karijeru, a nekoliko meseci po odigravanju oproštajnog meča objasnio je da ne radi „ništa spektakularno".

- Bavim se sportom. Što rekreativno, da ostanem u fizičkoj kondiciji, što razgovorima, prisustvom, raznim akcijama. U sve sam pomalo uključen, a i ne vidim šta bih mogao drugo da radim, jer ništa drugo i ne znam - uz osmeh je konstatovao Milošević.

On je ne tako davno figurirao za novog predsednika Partizana. Međutim, prošlo je nekoliko meseci od tada, a bivši fudbaler crno-belih još nije zaseo ni u predsedničku fotelju, niti je zvanično preuzeo neku funkciju u Humskoj.

- Ja sam već u Partizanu. Da li ću biti predsednik ili ću da radim nešto drugo, o tom potom... - konstatovao je Milošević.

V. TOMKOVIĆ


Objavljeno na sajtu pressonline.rs »


Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.