Arhiva » Vesti » EMG 03.08.2009

Uključena struja meštanima u Štrpcu

Meštanima Štrpca je danas u 17 časova, posle 34 dana, uključena električna energija.

EMG ponedeljak, 3. avgust 2009.  |  Beta

U petak, 31. jula, struja je uključena i u 15 sela Sirinićke župe tako da sad električnu energiju imaju svi stanovici. Struja je uključena nakon što je oko 70 odsto domaćinstava uplatilo paušal u iznosu od 26 evra po domaćinstvu što je, prema ranijem dogovoru, bio uslov da radnici KEK-a uključe struju.

Struja je, kažu radnici KEK-a, uključena i u hotelima na Brezovici u kojima je već devet godina privremeno smešteno više stotina raseljenih Srba.

Predsednik multietničke opštine Štrpce, koja radi u okviru kosovskih institucija, Stanko Jakovljević podsetio je da su uključenju struje stanovnicima Sirinićke župe prethodili

tronedeljni pregovori između predstavnika Srba, sa predstavnicima KEK-a i stranim menadžerima te korporacije.

"Tokom tih pregovora, koji su ponekad bili vrlo mučni privaćeno je da trafostanicu u Štrpcu preuzme KEK, zatim smo sa KEK-om potpisali kolektivni sporazum o uslovima isporuke struje stanovnicima naše

opštine i tokom protekla četiri dana meštani su platili paušal što je verujemo bio poslednji uslov za uključenje struje", kazao je Jakovljević.

Teme: Kosovo, Struja

Lokacija: Kosovo

Kompanije: Kosovska elektroenergetska korporacija


Objavljeno na sajtu emportal.rs »


Povezane vesti

Štrpce konačno dobilo struju


Mondo ponedeljak, 3. avgust 2009.

Uključena struja mestanima u Štrpcu


24 Sata ponedeljak, 3. avgust 2009.

Štrpcu uključena struja


B92 ponedeljak, 3. avgust 2009.

Uključena struja u Štrpcu


Večernje novosti ponedeljak, 3. avgust 2009.

Meštani Štrpca posle 34 dana dobili struju


Blic ponedeljak, 3. avgust 2009.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.