Arhiva » Vesti » Večernje novosti 24.11.2009

Kina: Smrtna kazna zbog melamina

Večernje novosti utorak, 24. novembar 2009.

PEKING - Kineske vlasti su saopštile da su izvršile smrtnu kaznu nad dvoje ljudi, zbog njihove umešanosti u slučaj mleka u prahu kontaminiranog melaminom, u kome je najmanje šestoro dece umrlo, a više od 300.000 se razbolelo.

Državna agencija Sinhua je prenela danas da je Đang Judžun pogubljen zbog ugrožavanja javne bezbednosti, a Geng Džinping zbog proizvodnje i prodaje toksične

hrane.

Skandal sa mlekom u prahu u kome je pronađena industrijska hemikalija melamin, šokirao je prošle godine Kinu. Deca koja su konzumirala mleko, dobijala su kamen u bubregu, a nekoj je taj vitalni organ i otkazao.

Melamin, koji se koristi u proizvodnji plastike i veštačkog đubriva, dodavan je u mleko kako bi se simuliralo da ono sadrži veću količinu proteina.


Objavljeno na sajtu novosti.rs »


Povezane vesti

Pogubljeni zbog otrovnog mleka


S media utorak, 24. novembar 2009.

Slučaj "otrovno mleko": Pogubljena dvojica


Mondo utorak, 24. novembar 2009.

Pogubljenja zbog skandala sa melaminom


RTS utorak, 24. novembar 2009.

Kina: Pogubljenja zbog smrti dece


B92 utorak, 24. novembar 2009.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.