Arhiva » Vesti » RTV 17.12.2009

Srećković: Dogovor o amnestiji za vojne obveznike

BEOGRAD - Srđan Srećković, ministar za dijasporu izjavio je da je "državni vrh postigao dogovor da se zakon o amnestiji za vojne obveznike, praktično primenjuje i tokom predstojećih praznika kako bi naši mladići mogli da budu sa svojim porodicama".

RTV četvrtak, 17. decembar 2009.  |  Tanjug
RTV: Srećković: Dogovor o amnestiji za vojne obveznike

"Vojni obveznici mogu slobodno da se vrate u zemlju i oni neće imati nikakve neprijatnosti ni na granici ni na našoj teritoriji, rekao je ministar Srećković za "Večernje novosti".

Srećković je ukazao da se ovaj zakon simbolično poklapa sa viznom liberalizacijom u zemljama šengenskog režima za građane Srbije, tako da će praznici biti, kako je rekao, "veliki susret dijaspore sa svojom maticom".

"U ime oko 10.000 naših sugrađana koji se nalaze van zemlje, a nisu odslužili vojni rok, zahvaljujem se i ministru odbrane Draganu Šutanovcu i ministarki pravde Snežani Malović koji su značajno doprineli pripremi ovog zakona", rekao je Srećković.

Srećković je, međutim, objasnio da "Zakon o amnestiji ne oslobađa regrute obaveze služenja vojnog roka. Njihova obaveza svakako ostaje, ali ovo je prelazno rešenje do potpune profesionalizacije vojske 2011. godine," zaključio je ministar.


Objavljeno na sajtu rtv.rs »


Povezane vesti

Predlog o amnestiji vojnih obveznika


RTS četvrtak, 17. decembar 2009.

Usvojeno nekoliko predloga zakona


S media četvrtak, 17. decembar 2009.

Amnestija za vojne obveznike tokom praznika


Mondo četvrtak, 17. decembar 2009.

Pregled štampe (17. 12. 2009.)


RTS četvrtak, 17. decembar 2009.

Novosti: Svi regruti mogu kući


B92 četvrtak, 17. decembar 2009.

Komentari

18.12.2009 07:40
Milan
Bilo je krajnje vreme da se usvoje ovi Zakoni, ostaje nam obavezna primena ni po babu ni po stričevima nego onako kako vatrogasci kažu, srećno, sa više preventive a manje represive, da vežbamo i učimo a manje gasimo i spašavamo. Ujedno čestitam vatrogascima Užica na nagradi. Dobrovoljni vatrogasac iz Sombora.

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.