Arhiva » Vesti » EMG 29.12.2009

Anketa: Ubedljiva prednost Jospovića nad Bandićem

Predsednički kandidat Socijaldemokratske partije Ivo Josipović sa 52,5 odsto glasova u nadmoćnoj je prednosti u odnosu na protivkandidata u drugom krugu predsedničkih izbora, nezavisnog kandidata Milana Bandića koji ima podršku 14,7 odsto glasača, rezultati su istraživanja agencije TotusOpinionmetar.

EMG utorak, 29. decembar 2009.  |  Beta

To je prvo istraživanje rejtinga dvojice kandidata uoči drugog kruga izbora za predsednika države koji će biti održani 10. januara 2009.

Čak 32,8 odsto ispitanih još ne zna kome bi dalo svoj glas.

Istraživanje pokazuje da uprkos slabom odzivu u prvom krugu izbora, koji je bio manji od 44 odsto, 61 odsto ispitanih tvrdi da će glasati u drugom krugu.

Istraživanje je sprovedeno 28. decembra i obuhvatilo je 1.500 građana.

U prvom krugu predsedničkih izbora, koji su održani u nedelju, Josipović je dobio 32,42 odsto, a Bandić 14,83 odsto glasova.

Teme: Izbori

Lokacija: Hrvatska


Objavljeno na sajtu emportal.rs »


Povezane vesti

Mobilizacija na ljevici


e-Novine utorak, 29. decembar 2009.

Josipović razbija Bandića u drugom krugu?


Mondo utorak, 29. decembar 2009.

Srpski glas za manje zlo


Glas javnosti utorak, 29. decembar 2009.

Srbi za Iva


Kurir utorak, 29. decembar 2009.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.