Arhiva vesti » nedelja 03. januar 2010

Uhapšen zbog zločina u Zvorniku

B92 nedelja, 3. januar 2010.  
EMG: Uhapšen osumnjičeni za ratne zločine
Vekarić je rekao da je Janković uhapšen danas pre podne. "Tražili smo da mu se odredi pritvor, a detalji će biti kasnije saopšteni", rekao je on. Prema rečima Vekarića, za ime Jankovića vezuju se mnogi zločini u oblasti Zvornika i za njim se tragalo dugo, tokom prethodnoh postupaka tog tužilaštva.... »

Vraća se Ivo Sanader

Večernje novosti nedelja, 3. januar 2010.  
RTS: Sanader se vraća u politiku
Ivo Sanader BIVŠI hrvatski premijer Ivo Sanader najavio je povratak u politiku i aktiviranje funkcije počasnog predsednika HDZ. On je ovo saopštio na vanrednoj konferenciji za novinare u Zagrebu, a svoju odluku je opravdao lošim rezultatom HDZ na predsedničkim izborima. Kandidat ove partije Andrija... »

Potraga za Mladićem i Hadžićem danonoćna

Mondo nedelja, 3. januar 2010.  
B92: "Za Mladićem se traga 24 sata"
Tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević izjavio je danas Tanjugu da bi potraga za Ratkom Mladićem i Goranom Hadžićem u 2010. trebalo da bude okončana, a begunci privedeni pravdi.
"Najvažnije je da Ratko Mladić i Goran Hadžić budu u Hagu što pre i na tome se radi 24 sata dnevno", rekao je Vukčević u intervjuu nacionalnoj agenciji.         "Ja u tome učestvujem kao jedan od koordinatora Akcionog tima i... »

Prekinuta isporuka nafte Belorusiji

B92 nedelja, 3. januar 2010.  
B92: Prekinuta isporuka nafte Belorusiji
Moskva -- Rusija je obustavila isporuke nafte beloruskim rafinerijama, pošto dve strane nisu uspele da postignu dogovor o cenama za 2010.godinu.
Odluka Rusije se nije odrazila na tranzit nafte do potrošača u Evropskoj uniji, javio je Rojters. Rusija, najveći svetski proizvođač nafte i gasa, saopoštila je prošle godine da postepeno prelazi na tržišne uslove poslovanja sa... »

Jeremić: Namera Srbije je da gradi dobrosusedske odnose

EMG nedelja, 3. januar 2010.  
RTV: Pravni zastupnik Srbije podnosi tužbu u Hagu za genocid
Ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić izjavio da namera i želja Srbije nije da se tuži, nego da gradi dobrosusedske odnose i sarađuje na putu ka Evropskoj uniji.
"Mislim da bi za Hrvatsku bilo mnogo bolje da do tog procesa ne dođe. Naša primarna namera i želja nije da se tužimo, nego da sarađujemo na putu ka integraciji u EU, da gradimo dobrosusedske odnose, da rešavamo probleme koje smo... »

Francuska prodaje višak vakcina

Blic nedelja, 3. januar 2010.  
RTS: Francuska prodaje višak vakcina
"Imali smo šemu za vakcinaciju sa dve doze, ali pošto je sada samo jedna doza dovoljna možemo da počnemo da prodajemo deo zaliha", rekao je portparol ministarstva. Fracuska je naručila 94 miliona doza vakcina imajući u planu da vakciniše stanovništvo iz dva puta. Katar je iz francuskih zaliha kupio... »

Stabilan kurs u 2010.

S media nedelja, 3. januar 2010.  
RTS: Stabilan kurs u 2010.
Kurs evra u 2010. biće stabilan, a dinar će jačati, ali samo ako se budu ispoštovali dogovori, izjavio je danas guverner Narodne banke Srbije Radovan Jelašić.
Guverner Jelašić je istakao da bi Srbija mogla da ima relativno jači kurs nacionalne valute, ali samo ukoliko budu ispoštovani dogovori o zamrzavanju tekuće potrošnje, ostvare planirane invesaticije u infrastrukturu i dodje do... »

Slavlje Lidsa na Old Trafordu

Sportske.net nedelja, 3. januar 2010.  
Najveće iznenađenje u utakmicama trećeg kola engleskog FA kupa koje su na programu ovog vikenda napravili su fudbaleri Lidsa. Oni su danas savladali Mančester junajted na Old Trafordu sa 1:0, golom Bekforda u 19. minutu.
Izabranici Aleksa Fergusona veoma loše su započeli novu godinu, pošto su danas doživeli iznenađujući poraz na Old Trafordu od ekipe Lidsa sa 1:0 kojim su eliminisani iz ovogodišnjeg takmičenja u FA Kupu. Gol odluke za goste... »

Manifestacija "Hiljadu jelki - poklon Beograda planeti"

S media nedelja, 3. januar 2010.  
B92: Sadnja novogodišnjih jelki
Internacionalna ekološka manifestacija "Hiljadu jelki - poklon Beograda planeti" održana je danas na Dunavskom keju, saopštila je Gradska uprava.
Jelke korišćene tokom novogodišnjih praznika sadili su beogradski mališani, a prvu je, u ime grada Beograda, posadio predsednik Skupštine grada Aleksandar Antić. Predsednik Antić je tom prilikom naveo kako zabrinjava podatak da... »

Milosavljević: Stabilne cene u 2010. godine

Beta nedelja, 3. januar 2010.  
BEOGRAD, 3. januara 2010. (Beta) - Ministar trgovine i usluga Srbije Slobodan Milosavljević ocenio je da Srbiju u 2010. godini očekuju još stabilnije cene nego u prethodnoj godini i pad inflacije. "Nema razloga za poskupljenje nijednog proizvoda ili usluga, osim električne energije", rekao je on u... »

Devet turističkih agencija izgubilo licence u 2009.

Beta nedelja, 3. januar 2010.  
BEOGRAD, 3. januara 2009. (Beta) - U 2009. godini devet turističkih agencija u Srbiji izgubilo je licencu za rad, izjavio je pomoćnik ministra ekonomije za sektor turističke inspekcije Stojan Arizanović. On je rekao da je jedna od tih agencija, "Via balkanika turs" iz Beograda uzimala novac od... »

Incident na aerodromu u Nemačkoj

RTS nedelja, 3. januar 2010.  
RTS: Incident na aerodromu u Nemačkoj
Avion "Er Berlina" sleteo sa piste u Dortmundu. U incidentu nema povređenih. Sa piste aerdroma u Drotmundu sleteo je avio kompanije "Er Belin". U incidentu nema povređenih. Avion sa 165 putnika trebalo je da poleti za Kanarska ostrva. Putnici nisu povređeni i nastavili su putovanje za Las Palmas sa... »

Pucnjava u Peći i Kosovskoj Mitrovici

RTS nedelja, 3. januar 2010.  
Jedna osoba ubijena, a tri ranjene u diskoteci "Siti klub" u Peći. Nepoznati napadač nasumično pucao iz dva pištolja. Pucnjava i u Kosovskoj Mitrovici, povređenih nema. Nepoznati napadač usmrtio je jednu, a ranio tri osobe u "Siti klubu" u Peći. Ubistvo se dogodilo oko 23 sata, a prema navodima... »

2014. godina priključenja zapadnog Balkana u EU

S media nedelja, 3. januar 2010.  
Grčki premijer i ministar spoljnih poslova Jorgos Papandreu izjavio je danas u Beogradu da je 2014. ciljna godina za priključenje zemalja zapadnog Balkana Evropskoj uniji.
Papandreu je, učestvujući na [/b]ambasadorskoj konferenciji koja se održava u Beogradu, rekao da region zapadnog Balkana mora da krene "krupnim koracima napred i da otrese sa sebe ratove i konflikte iz prošlosti". [b]Grčka je... »

Novo doba Balkana

Večernje novosti nedelja, 3. januar 2010.  
B92: Papandreu:Snažna podrška prijatelja
Jorgos Papandreu SRBIJA ima kapacitete za ubrzani napredak ka EU i zaslužuje istaknuto mesto u evropskoj agendi, ističe grčki premijer i ministar spoljnih poslova Jorgos Papandreu u ekskluzivnom intervjuu za „Novosti“, kojim najavljuje posetu Beogradu, u ponedeljak. Papandreu naglašava izvanredne... »

Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.