Arhiva vesti » petak 15. januar 2010
Trka sa vremenom u razorenom gradu
RTS petak, 15. januar 2010.Očaj stanovnika razorene prestonice Haitija pretvara se u bes sa nastavkom slabe dostave pomoći povređenima i gladnima. Vremena da se spreči potpuna katastrofa, nasilje i zaraza sve manje. U znak protesta ulice blokirane leševima. SAD obećale pomoć. Glavni aerodrom u zemlji privremeno pod kontrolom... »
Ponuda od 1,05 miliona evra za licencu
S media petak, 15. januar 2010.Kompanija "Telenor" ponudila 1,05 miliona evra za licencu za drugog operatera fiksne telefonije u Srbiji.Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo Jasna Matić ocenjuje da ta cena odgovara onome što fiksna telefonija u ovom trenutku nudi u Srbiji. "Sledeće nedelje izjašnjavanje o ponudi", kaže ministarka.
Na otvaranju ponude u Ratelu generalni direktor Telenora Srbija Ćel-Morten Jonsen je istakao da je ta kompanija spremna za nastavi da investira u telekomunikacije u Srbiji. Kako je najavljeno, odluka o dodeli licence biće doneta... »
Crna Gora i Kosovo uspostavili diplomatske odnose
Blic petak, 15. januar 2010.Crna Gora i Kosovo danas su uspostavili diplomatske odnose razmenom pisama ministara inostranih poslova Milana Roćena i Skendera Hisenija, saopštila je Vlada Crne Gore.
Ministar inostranih poslova CG je, u pismu u pismu kosovskom kolegi, istakao da potpuno deli njegovo mišljenje da odnosi između Crne Gore i Kosova imaju dobru perspektivu. Roćen je naglasio da "Crna Gora veoma ceni to što je... »
Dinar u ponedeljak, 18. januara, jači prema evru
Beta petak, 15. januar 2010.BEOGRAD, 15. januara 2010. (Beta) - Dinar će u ponedeljak, 18. januara, ojačati prema evru za 0,20 odsto, a zvanični srednji kurs će biti 96,8943 dinara za evro, objavila je Narodna banka Srbije (NBS).
Prema zvaničnom srednjem kursu NBS, evro će 18. januara vredeti oko 20 para manje nego danas,... »
Srbija, BiH i Turska o saradnji na Balkanu
Mondo petak, 15. januar 2010.Ministri spoljnih poslova Srbije, Bosne i Hercegovine i Turske održali su trojni sastanak u Beograd u petak.
Vuk Jeremić, Sven Alkalaj i Ahmet Davutoglu ocenili su da su dobri odnosi u regionu zapadnog Balkana najznačajniji za napredak ovih država ka Evropskoj uniji. Oni su se složili da je mehanizam trilateralnih sastanaka veoma... »
Sreća zaobišla Anu
Večernje novosti petak, 15. januar 2010.SREĆA je ponovo zaobišla Anu Ivanović. Iako je bila glavna zvezda ceremonije izvlačenja žreba u Melburnu pred start grend slema, to joj nije mnogo pomoglo da izbegne izuzetno opasne rivalke. Posle kraćeg zagrevanja u prvoj rundi gde je čeka kvalifikantkinja, i to možda baš Bojana Jovanovski ako... »
Radio KiM: Kosovske vlasti preuzele SO Štrpce
EMG petak, 15. januar 2010.Zgradu Skupštine opštine Štrpce, koja radi u sistemu Vlade Srbije, preuzelo rukovodstvo opštine izabrano posle izbora koje je organizovala Priština, javlja Radio KiM. Zvonko Mihajlović, predsednik opštine koja radi u sistemu Vlade Srbije, rekao je da su opštinari lojalni Prištini nasilno ušli u zgradu opštine.
Mihajlović je kazao da su u zgradi opštine promenjene brave, zauzete kancelarije, a da je sva dokumentacija srpske opštine izbačena u hodnike. "To su važna dokumenta, bitna za rad opštine koja su sada nezaštićena", rekao je... »
"Pali" dileri, otkrivena laboratorija skanka
24 Sata petak, 15. januar 2010.Zaplenjeno više od 10 kilograma droge, otkrivena laboratorija za proizvodnju, uhapšeno šest lica - u Bačkoj Palanci i kod Sremske Mitrovice. U odvojenim policijskim akcijama u Bačkoj Palanci i na području Sremske Mitrovice uhapšeno je šest osumnjičenih za proizvodnju i distribuciju narkotika, čime je prekinut međunarodni lanac krijumčara.
DROGA Akciju su prošle noći izveli pripadnici novosadske kriminalističke policije u saradnji sa Upravom kriminalističke policije iz sedišta MUP-a i s policijom... »
EKO-SRBIJA-PROTEST
Beta petak, 15. januar 2010.Ponavljamo vest sa ispravkom u pretposlednjem pasusu, gde treba da piše da će radnici dobiti pomoć u iznosu jednomesečne minimalne zarade u zemlji.
Radnice modne konfekcije Raška prekinule štrajk glađu
BEOGRAD, 15. januara (Beta) - Radnice Trikotaže Raška iz Novog Pazara odlučile su danas da će... »
U režiji Vokera
Večernje novosti petak, 15. januar 2010.Selo Račak „MEDLIN, konačno imamo dokaza. Gomila pobijenih Albanaca je tu pod mojim nogama!“ Usledio je i poziv Vesliju Klarku. Skrivao je od prisutnih šta govori. Čulo se samo: „Vesli, ovo je masakr! Stojim ovde i vidim tela. Konačno, možete da krenete!“ Ovo je, prema svedočenju nekolicine stranih... »
Prevrnuo se pun autobus
Kurir petak, 15. januar 2010.Jedna osoba teško, a 16 lakše povređeno kada se vozilo "Severtransa" našlo u odvodnom kanalu pored puta Beograd-Novi Sad kod Kovilja
NOVI SAD - U jučerašnjem prevrtanju autobusa subotičkog prevoznika "Severtrans" kod Kovilja, na autoputu Beograd-Subotica, 17 osoba je KOMPLETAN TEKST MOŽETE PROČITATI U 12... »
Grozdana Olujić dobitnica nagrade
B92 petak, 15. januar 2010.Dobitnica NIN-ove nagrade kritike za roman 2009. godine je Grozdana Olujić za delo ,,Glasovi u vetru", saopštio je žiri u redakciji najstarijeg srpskog nedeljnika.
Roman Olujićeve izabran je između osam kandidata koji su ušli u najuži izbor. Žirijem kritike predsedavao je Milan Vlajčić, a članovi su Aleksandar Ilić, Aleksandar Jovanović, Milo Lompar i Mladen Šukalo. ,,U romanu Grozdane... »
Razumeti tuđu patnju
Večernje novosti petak, 15. januar 2010.Boris Tadić PREDSEDNIK Srbije Boris Tadić izjavio je da će usvajanjem rezolucije o žrtvama u Srebrenici biti učinjen pozitivan etički i vrednosni iskorak u odnosu na stalnu potrebu društava na Balkanu da žale isključivo svoje žrtve. - Svi narodi su spremni da pokažu da imaju razumevanje za patnje... »
Halilhodžić i Rajevac „ratuju“ u Angoli
Danas petak, 15. januar 2010.Na Kupu afričkih nacija večeras se igra veliki derbi između Obale Slonovače i Gane
Beograd, Kabinda - Na mestu gde nije sve počelo dobro po fudbal, upravo njegovi glavni akteri i promoteri, imaju priliku da fenomenalnim potezima i golovima vrate nadu u najvažniju sporednu stvar na svetu. Izabranici Milovana... »
Josipović: Voleo bih da Tadić dođe (VIDEO)
Mondo petak, 15. januar 2010.Novoizabrani predsednik Hrvatske Ivo Josipović izjavio je danas da bi "jako voleo" da predsednik Srbije Boris Tadić prisustvuje njegovoj inauguraciji. I Stjepan Mesić smatra da bi Tadić trebalo da dođe u Zagreb 18. februara.
"Jako bih voleo da Boris Tadić dođe", rekao je Josipović agenciji Beta. Na pitanje koji bi prvi korak Beograda bio dobrodošao za odnose Srbije i Hrvatske, Josipović je rekao da bi "za početak voleo da se sretne sa Tadićem u... »
Arhiva » Kategorije » 15.01.2010
Arhiva » Izvori » 15.01.2010
©2012 Netmark d.o.o.











