Arhiva » Vesti » Mondo 09.02.2010

"Dan" mora da plati Milu 14.000 evra

Crnogorski dnevni list "Dan" kažnjen je sa 14.000 evra po tužbi crnogorskog premijera Mila Đukanovića.

Mondo utorak, 9. februar 2010.

zbog prenošenja tekstova iz beogradske "Arene" u vezi sa aferom oko moldavske državljanke S.Č.

U obrazloženju presude navodi se da su "objavljene neistinite činjenice koje štete ugledu i časti Đukanovića, a te neistine su takvog značaja da su mogle dovesti do teških posledica za oštećenog".

Sporne tekstove u kojime je, kako navodi "Dan", prenesen iskaz koji je S.Č. dala istražnom sudiji, objavljeni su u septembru 2003. godine.

Presudu, koja je postala pravosnažna izreklo je veće podgoričkog Osnovnog suda, a potvrdio Viši sud.

Okrivljeni u ovom postupku je tadašnji pomoćnik glavnog i odgovornog urednika Danilo Vuković, kome je sud "stavio na teret krivično delo klevete".

Postupak je vođen i protiv Duška Jovanovića, ali je obustavljen nakon njegovog ubistva ispred redakcije podgoričkog dnevnika.

(Srna)


Objavljeno na sajtu mondo.rs »


Povezane vesti

Dan kažnjen sa 14.000 evra zbog klevete Đukanovića


Glas javnosti utorak, 9. februar 2010.

"Dan" kažnjen sa 14.000 evra


RTS utorak, 9. februar 2010.

"Dan" mora da plati 14.000 evra Đukanoviću


Blic utorak, 9. februar 2010.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.