Arhiva » Vesti » S media 09.03.2010

Završena rasprava zakona o amnestiji

Skupština Srbije završila je danas načelnu raspravu o Predlogu zakona o amnestiji, a sednica se nastavlja sutra raspravom o Predlogu zakona o izmenama i dopunama Zakona o državnom premeru i katastru.

S media utorak, 9. mart 2010.  |  Tanjug

Poslanici poslaničkih grupa Napred Srbijo i Srpske radikalne stranke ocenili su da se usvajanjem predloženog zakona o amnestiji poručuje da ne treba poštovati zakone Srbije i da treba izbegavati vojnu obavezu.

Ovim zakonom, prema oceni SRS i naprednjaka, dovodi se u pitanje ravnopravnost građana, jer su se neki odazvali na poziv i odslužili vojni rok, dok su drugi to izbegli.

Obe poslaničke grupe ocenile su da bi sednici, na kojoj se raspravlja o amnestiji, trebalo da prisustvuju predsednik Srbije Boris Tadić, ministar odbrane Dragan Šutanovac i načelnik Generalštaba Vojske Srbije Miloje Miletić.

Šef Poslaničke grupe Liberalno demokratske partije Čedomir Jovanović najavio je da će poslanici LDP glasati za ovaj zakon.

Srbiji je potrebna profesionalna vojska i članstvo u NATO, ocenio je Jovanović.

"Ne možemo da budemo slepi pred hiljadama invalida iz ratova koje Srbija nije vodila, ne možemo da budemo slepi pred patnjom svih onih koji su brinuli za svoje koji su negde otišli u te ratove, ali isto tako ne možemo ignorisati činjenicu da je to samo posledica jednog pogrešno organizovanog društva", rekao je Jovanović.

Jovanović je dodao da ne bi treblo brinuti da će posle usvajanja zakona biti više onih koji će izbegavati vojnu obavezu i istakao da treba ukloniti uzroke izbegavanja ove obaveze.

Poslanik Poslaničke grupe Za evropsku Srbiju Vlatko Ratković rekao je da će oni podržati ovaj zakon.

"Ovaj zakon će imati pozitivne efekte u tom smislu da ćemo mi kao država poslati poruku tim mladim ljudima, našoj dijaspori, da neće biti krivičnog progona, ali ne i da je dozvoljeno činiti krivična dela" rekao je Ratković.

Poslanik Jedinstvene Srbije Petar Petrović rekao je da će Poslanička grupa SPS-JS podržati predloženi zakon, ali je dodao da je jedno od osnovnih pitanja koje se postavlja ravnopravnost svih građana pred zakonom.

Neki građani izvršili su svoju zakonsku obavezu i odslužili vojni rok, prekidajući rad ili studiranje, dok su drugi izbegli tu obavezu i sebe doveli u bolji položaj, dodao je Petrović.


Objavljeno na sajtu smedia.rs »


Povezane vesti

Voljno za 5.000 vojnih begunaca


Večernje novosti utorak, 9. mart 2010.

Skupština o amnestiji


RTS utorak, 9. mart 2010.

Poslanici o Zakonu o amnestiji


B92 utorak, 9. mart 2010.

Komentari

09.03.2010 22:06
seka (rs)
stolecima je bilo zelja u brazdu a selja na front, sta sad biva??? ali ako vise ne bude naplate za oslobadjanje od sluzenja vojnog roka, neka bude!!!
09.03.2010 23:02
mica
krasic je moj prijatelj i zemljak iz tovrljana kod prokuplja ali se danas toliko nalupao gluposti da ne mogu da verujem koliko ima mrznje prema decacima pogotovo onih koji su rodjeni u inostranstvu. tamo uce skolu ne o nasem trosku, rade i jedva cekaju da koji dan dobiju slobodno da obidju svoj rodni kraj. vojska ce uskoro biti profesionalna i tu ce se zaposliti decaci koji zive ovde a ne oni iz dijaspore. krasicu mani se demagogije. pozdrav tvoj prijatelj markovic prokuplje.

Komentari na drugim sajtovima


Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.