Arhiva » Vesti » EMG 10.03.2010

Zbog oštećenog krila aviona Jata košarkaši kasne u Barselonu

Jat Airways saopštio je danas da je zbog nemara zaposlenih u kompaniji Jat tehnika prilikom transporta aviona iz hangara do piste, oštećeno je krilo aviona, koji je trebalo da preveze košarkaše Partizana na utakmicu u Barselonu.

EMG sreda, 10. mart 2010.  |  Emg.rs

Posle više pet i po sati čekanja zbog kvara na avionu, košarkaši i stručni štab Partizana, poleteli su danas sa beogradskog aerodroma Nikola Tesla za Barselonu.

"Nacionalni avioprevoznik, imajući u vidu značaj utakmice za domaći košarkaški sport i promociju Republike Srbije u celini, obezbedio je specijalni let za Barselonu, ali je ovaj let morao da bude pomeren zbog neprofesionalizma zaposlenih u Jat tehnici, koje je posebno preduzeće već nekoliko godina", saopštio je Jat.

Direktor Jat tehnike Srđan Mišković izjavio je da avion koji je trebalo da leti za Barselonu nije oštećen u hangaru, već da je imao kvar na starteru motora koji je otklonjen i letelica je spremna za poletanje.

Mišković je rekao da jutros jeste oštećen jedan avion prilikom uvlačenja u hangar, ali se radi o drugoj letelici koja će sutra biti spremna za saobraćaj.

Košarkaški klub "Partizan" sutra u Barseloni igra utakmicu 6. kola Evrolige.

Teme: Avio prevoz

Kompanije: Jat Airways


Objavljeno na sajtu emg.rs »


Povezane vesti

"Jat" optužuje "Tehniku" za kvar


B92 sreda, 10. mart 2010.

Svađa "Jatovaca" usporila Partizan


RTS sreda, 10. mart 2010.

Oštećeno krilo aviona


S media sreda, 10. mart 2010.

Komentari


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.