Tadić razgovarao sa Metom
Predsednik Srbije Boris Tadić razgovarao je danas sa ministrom spoljnih poslova Albanije Iljirom Metom o odnosima dve zemlje, stabilnosti i integraciji regiona u Evropsku uniju.
Kako je navedeno u saopštenju Pres službe predsednika Srbije, Tadić je naglasio važnost sporazuma o saradnji u borbi protiv organizovanog kriminala, medjunarodne ilegalne trgovine drogom i medjunarodnog terorizma, koji će potpisati Srbija i Albanija.
Uprkos različitom mišljenju o pitanju Kosova, akcenat razgovara je stavljen na poboljšanje bilateralne saradnje, koja je na niskom nivou, posebno u ekonomskoj oblasti, navedeno je u saopštenju.
Kako je navela albanska agencija ATA, predvidjen je i susret sa predstavnicima albanske zajednice u Srbiji.
Poseta Mete Srbiji jasan je pokazatelj prioriteta albanske spoljne politike u pravcu razvoja i jačanja saradnje sa zemljama u regionu u cilju brže integracije svih država ka EU.
Tokom boravka u Beogradu ,Meta će poptisati Sporazum o saradnji u borbi protiv organizovanog kriminala, medjunarodne ilegalne trgovine drogom i medjunarodnog terorizma.
Objavljeno na sajtu smedia.rs »

Komentari