Arhiva » Vesti » 24 Sata 24.03.2010

Cena benzina dostigla rekord

24 Sata sreda, 24. mart 2010.

GORIVO - Na pumpama Naftne industrije Srbije benzin je od ponoći skuplji za oko tri dinara, ali je gorivo kod NIS-a i dalje jeftinije od konkurencije. Firme OMV, Mol, Lukoil i većina drugih, takođe su podigle cenu benzina, za 3,7 dinara, pa litar bezolovnog od 95 oktana sad košta rekordnih 114,7 dinara. Nove maksimirane cene po Vladinoj uredbi, na snazi su od subote, ali ih naftaši četiri dana nisu primenjivali.

U Ministarstvu finansija tvrde da ne planiraju smanjenja akciza na naftne derivate, jer bi to dodatno povećalo državni deficit i ugrozilo finansiranje budžetskih korisnika.

Ali, većina naftaša urzok previsokih cena vide u monopolu NIS-a:

- Kad bi postojao slobodan uvoz derivata cene bi kod nas bile niže i za čak 15 dinara - ocenio je Nebojša Atanacković, predsednik Upravnog odbora AD „Nafta”.


Objavljeno na sajtu 24sata.rs »


Povezane vesti

Nove cene na pumpama NIS i "Lukoil"


B92 sreda, 24. mart 2010.

NIS podigao cene benzina, "Lukoil" dizela


Glas javnosti sreda, 24. mart 2010.

Gorivo skuplje na svim pumpama


Mondo sreda, 24. mart 2010.

Gorivo na pumpama NIS-a i Lukojla od sinoć skuplje


Glas javnosti sreda, 24. mart 2010.

Na pumpama NIS-a skuplji benzin


S media sreda, 24. mart 2010.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.