Arhiva » Vesti » Blic sport 31.03.2010

Olić srušio Junajted u nadoknadi, Lionu dva gola prednosti! Foto

Fudbaleri Bajerna stekli su gol prednosti nad Mančester junajtedom nakon prvog meča 1/4 finala LŠ nakon što su posle preokreta slavili sa 2:1 golom Ivice Olića u 90. minutu, dok je u francuskom obračunu odbarna Bordoa najveći krivac što Lion na revanš sledeće nedelje nosi prednost od dva gola - 3:1.

Blic sport sreda, 31. mart 2010.  |  Blic online

Mančester nije mogao da zamisli bolji početak meča na Alijanc areni u Minhenu, a fudbaleri se nisu ni oznojili kada je Vejn Runi u 64.sekundi doveo goste u vođstvo! Demikelis je na startu meča faulirao Nanija, a nakon centaršuta nesrećni Argentinac se okliznuo pa Runiju nije bilo teško da postigne 34. pogodak ove sezone u svim takmičenjima.

Rano vođstvo je totalno odseklo noge ekipi Luja Van Gala, navijači su se odmah snuždili, a potom iznervirali kada je u 28. minutu Ivica Olić posle akcije Riberija i Altintopa promašio gol sa metar!

Kada se činilo da bi bilo krajnje vreme da Bajern nađe pravu ideju i trgne publiku, Martin Demikelis je ponovo zabrljao, ovoga puta u 39. minutu kada ga je preleteo cenataršut Flečera, ali srećom po Bavarce pobednik nije rešen jer je Runijev šut nekako izblokiran. Junajted je sve u svemu bio sigurniji u prvih 45 minuta, a rano primljen gol, slaba odbrana i odustvo Arjena Robena čine zadatak sve težim za nemačkog predstavnika, makar u ovoj prvoj utakmici.

Bajern je očekivano krenuo u napad u drugom delu i u prvih pet minuta zapretio preko Olića i Van Bujtena posle kornera, ali osim poseda lopte nije stvarao ozbiljnije šanse. Ako ništa drugo Mančester je bar zadržan na svojoj polovini, da bi u poslednjih 20 minuta psole lepe akcije sa Milerom u okvor vrlo dboro šutirao Olić. Van Der Sar je ponovo bio vro dobar, ali je posle samo pet minuta ostao nemoćan kada je Riberi sa 18 metara izveo slobodnjak, a lopta se o Vejna Runija u živom zidu odbila i zavrđšila iza leđa ukopanog Holanđanina.

Meč kao da se tek tad zakuvao, a Junajted je krenuo malo ofanzivnije. Samo što je zameno Nanija u 82. minutu Rajan Gigs je izveo korner, a Nemanja Vidić tukao glavom po sred prečke! U preostalih desetak minuta igre Van Gal je probao da uvođenjem Klosea umesto neočekivanog startera Altintopa pojača napad, a onda je u 90. minutu Evra petljao po desnom boku, stvorila se gužva, a loptu je pokupio Ivica Olić koji se stuštio na penal i matirao Van Der Sara za veliku pobedu Bajerna – 2:1!

Veče koje je počelo sjajno po Mančester i Vejna Runija završilo se neslavno jer Englezi ipak teško pobeđuju u Nemačkoj, a da sve bude gore Runi je samo 20-ak sekundi posle gola zadobio povredu i odskakutao sa terena, dok je istovremeno označen kraj i početak velikog slavlja na Alijanc areni.

Uprkos porazu, Mančester i dalje ima lepu priliku da se plasira u polufinale za šta će mu biti portreban makar jedan gol u revanšu sledeće nedelje. Ser Aleks Ferguson je uoči meča najavio da bi gol u Minhenu značajno mogao da olakša posao njegovoj ekipi, a čovek nesumnjivo zna o čemu priča jer je večeras po 161. put vodio „crvene đavole“ u LŠ – rekord kakvom niko u Evropi ne može da primiriše.

U Lionu, domaći tim je poveo u 10. minutu pogotkom Lisandra Lopeza. Pjanić je izveo prekid, a defanzivac gostiju Sijani je pogrešno procenio let lopte i izbio je samo do Bodmera. Francuz nije imao težak posao da proigra Argentinca koji je rutinski savladao Karasoa.

Bordo je na najbolji način uzvratio, jer je samo nakon četiri minuta izjednačio rezultat. Plejmejker gostiju Joan Gurkuf lako je prošao Tulalana po strani i centrirao najboljem strelcu "Žirondinaca" Maruanu Šamaku koji se izvio i glavom pogodio donji ugao Ljorisa za 1:1.

Tempo igre nije opao ni najmanje. Domaći su ugrozili Karasoa u 24. minutu kada je Bastos proigrao Delgada, ali je čuvar mreže izašao kao pobednik tog duela. U nastavku akcije, Bordo je iz kontre uzvratio, ali je Ljoris sjajno reagovao na Gufranov udarac.

Strelac izjednačujućeg pogotka, Šamak, za malo je kaznio Ljorisovu lošu procenu centaršuta, ali je bio za malo neprecizan.

Kazna za ta dva promašaja stigla je u 32. minutu kada je Pjanić uposlio Bastosa, a Brazilac iskoristio još jedan poklon defanzivaca Bordoa, ovog puta Tremulinasa, koji je potpuno promašio loptu nakon centaršuta. Bastos je smireno prebacio loptu na levu nogu i savladao Karasoa za 2:1.

Odbrana Bordoa tokom prvih 45 minuta nije ličila ni najmanje na onu koja je pre toga na osam mečeva primila tri gola.

Drugi deo igre nije doneo ni približno zanimljivu predstavu kao u prvih 45 minuta. Prva prilika je viđena u 61. minutu kada je Ljoris još jednom pokazao zašto je prvi golman Francuske. Gurkuf je proigrao Šalmea po desnoj strani, bek je uputio centaršut koji je Šamak dokačio na dva-tri metra od gola, a golman Liona je fantastičnom refleksnom intervencijom sačuvao prednost svog tima.

Makun, koji je fantastičnim pogotkom doneo pobedu protiv Reala, propustio je da povisi rezultat nakon Delgadovog prodora, ali iako je bio u dobroj poziciji, lopta ga je iznenadila pa je dobra šansa otišla u nepovrat.

Bordo je opet odmah uzvratio, u 70. minutu, Vendel je imao šansu kojoj je prethodila sumnjiva situacija u kojoj je Gurkuf loptu prosledio rukom, ipak do štete nije došlo jer je vezista pogodio prečku.

Bordo je opet kažnjen za promašaje u 77. minutu.Sisoko je uputio udarac koji je napucao u ruku Šalmea, a sudija je odmah prestrogo pokazao na belu tačku, a nesretni defanzivac Bordoa je ostao šokiran jer je uklizavao i nije imao nameru da obavlja ulogu golmana "Žirondinaca". Siguran realizator bio je Lisandro Lopez.

Lion je odmah imao priliku da potpuno dotuče goste. Sisoko je još jednom prošao Šalmea po strani i zavrteo loptu u šesnaesterac gde se našao rezervista Sidni Govu, ali udarac iskusnog Francuza završio je tik pored stative ukopanog Karasoa.

U 90. minutu Makun je takođe propustio priliku da reši dvomeč već nakon prvih 90 minuta, ali je na liniji intervenisao Tremulinas i time ostavio nadu Bordou pred revanš susret sledeće nedelje.

Prvi mečevi 1/4 finala LŠ

Bajern – Mančester junajted 2:1

(Riberi 77, Olić 90 – Runi 2)

Lion – Bordo 3:1

(Lopez 10, 77 p, Bastos 32 – Šamak 14)

Sreda:

Arsenal – Barselona 20:45h

Inter - CSKA 20:45h


Objavljeno na sajtu sport.blic.rs »


Povezane vesti

Engleska je odahnula - Runi lakše povredjen


Mondo sreda, 31. mart 2010.

Runi van terena 2-4 nedelje


B92 sreda, 31. mart 2010.

Runi pauzira zbog povrede


Večernje novosti sreda, 31. mart 2010.

Povreda Runija - glavobolja Mančestera


Mondo sreda, 31. mart 2010.

Junajted pao u Minhenu u 90. minutu


24 Sata sreda, 31. mart 2010.

Olić srušio Mančester!


Press sreda, 31. mart 2010.

Komentari

Komentari na drugim sajtovima


©2013 Netmark d.o.o.