Arhiva » Vesti » Radio 021 29.07.2010

Dunavska regata u Srbiji

Radio 021 četvrtak, 29. jul 2010.

Najveća i najduža rečna regata na svetu, Dunavska turistička regata, koja vodi od mesta Donaueshingen u Nemačkoj do Crnog Mora, od srede je u Srbiji.

Kod nas će boraviti do 14. avgusta, a učesnici regate, koji u njoj budu učestvovali od početka do kraja, prećiće Dunavom 2.840 kilometara.

Učesnici u svakoj zemlji mogu da se pridruže na deonici koja njima odgovara, pod uslovom da se prethodno najave. Za organizaciju plovidbe kroz Srbiju zadužen je Odbor za turizam Kajakaškog saveza.

Ove godine u regati učestvuju turisti iz Nemačke, Austrije, Slovačke, Mađarske, Bugarske, Rumunije, Belgije, Holandije, Francuske, Britanije, Španije, Izraela, SAD-a, Austarlije i sa Islanda, a prvi put i iz Hrvatske.


Objavljeno na sajtu 021.rs »

Ključne reči

Nemačka

Komentari


Naslovi.net u TOP 50 sajtova u Srbiji
Add to Facebook Add to iGoogle Follow us on Twitter
©2012 Netmark d.o.o.